Свій вибір президента держави у 2019 році українці мотивували тим, що система потребує змін: аби результати правління нового президента не були такими ж, як у його «попередників».

Так заявив у програмі «Романенко. Бесіди» Сергій Гайдай, український політтехнолог, фахівець з маркетингу і реклами.

Юрій Романенко поставив гостю програми дискусійне питання: чому новий президент рано чи пізно стає подібним на своїх «попередників»?

Передусім Гайдай відзначає відсутність демократії в Україні як такої. Для повного розуміння класичного значення цього поняття експерт пропонує розібрати грецьке слово на частини – це «народ» і «влада». «Попросту кажучи, народовладдя в країні у нас немає», - переконаний він.

З іншого боку, державний устрій та політична ситуація в Україні відрізняється від того, що є, наприклад, у Білорусі, Казахстані та Росії. Це, вважає Гайдай, політична конкуренція, а відтак за неї потрібно триматися як за рятівну соломинку. Та знищити її там, де до неї звикли, не так просто.

Популярні новини зараз
Колишня зірка "Квартал 95" Олена Кравець знищила дочку лише однією фразою: навіть психолог не допоміг Частину комунальників мобілізують: водоканали віддадуть своїх працівників на фронт Мобілізацію в Україні можуть скасувати: що пропонують натомість Технічний збій чи привід для хвилювання: чому "Резерв+" перетворює українців на порушників
Показати ще

З іншого боку, й Володимир Путін на початках своєї політичної кар’єри був демократом, згадує експерт. Зокрема, з цього середовища він і прийшов, а також говорив про лібералізм, вступ у НАТО та ЄС. «Але поступово Путін став перетворюватися в нормального автократа», - розповідає Гайдай і додає, що утиски почалися передусім зі ЗМІ, зокрема з телеканалу НТВ.

Якщо говорити про Україну, то тут, переконаний експерт, подібно почав діяти свого часу Петро Порошенко: будь-яку критику сприймав гостро та намагався ліквідувати. «Якщо якась Савченко його критикувала, то вона відлітала в заключення, незалежно від своїх заслуг», - наводить він приклад. Подібне було і із Саакашвілі, якого за закиди в корумпованості оточення Порошенка позбавили громадянства, хоч це й суперечить законодавству. Гайдай робить висновок, що за другого терміну президентства Порошенко вийшов би і на наступні, а відтак став би українським аналогом Путіна. Хай там які гасла використовував колишній президент України, але закони людського життя однакові для всіх.

Нагадуємо, Гайдай пояснив, що таке панівний клас і як він прийшов до влади в Україні.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Гайдай вважає локдаун виявом безсилля української влади та всіх проблем держави.

https://www.youtube.com/watch?v=iSKOU6x5tLk&feature=youtu.be