В Україні сьогодні особливо гостро постало питання із пенсійною системою, яка поки у державі має три рівні: солідарний, добровільний і накопичувальний. Детальніше про труднощі, на які вона наштовхнулася, розповіла у програмі «Суть подій» на каналі «Знай24» журналістка Любов Завальнюк.

Як відомо, 2003 року в Україні ввели 3-рівневу пенсійну систему. Та ведуча програми нагадує, що один із них, накопичувальний, досі так і не працює, отож, залишається лише солідарний і добровільний.

Журналістка повідомляє, що успіхи пенсійної системи України прокоментувала Марина Лазебна, міністр соціальної політики: «Вже близько мільйона громадян в добровільному порядку користуються системою добровільних державних пенсійних накопичень». Тим не менш, зазначає Завальнюк, ці накопичення з усієї кількості застрахованих використовують лише 9%, що рівно близько мільйону осіб.

Міністр також окреслила сьогоднішнє співвідношення між пенсіонерами та платниками Пенсійного фонду: це 11 мільйонів пенсіонерів до 13 мільйонів платників. «У 2016 році було прийнято рішення про зниження Єдиного соціального внеску», - нагадує Завальнюк і зазначає, що попри очікування чисельність робочих місць не зросла. Насправді наслідком зниження ЄСВ стала недофінансованість соціальних фондів. У той же час, нагадує журналістка, замість збільшення робочих місць збільшились лише прибутки бізнесменів.

Нагадуємо, Завальнюк припустила, що розмір пенсії збільшиться в середньому на 308 гривень.

Популярні новини зараз

Дантес показав, де гуляє на травневі без Дорофєєвої: "Непередавана радість"

На 101 році життя помер політик, який мав вплив на президента РФ: "Ти не правий"

Тіна Кароль несподівано заговорила про заміжжя з олігархом: "Його статус"

Тіна Кароль мало не полетіла зі сцени під час концерту, всьому виною довга сукня

Показати ще

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Кущ розповів про наміри Мінсоцполітики допомогти пенсіонерам, які отримують середню пенсію або менше.

https://youtu.be/CZo1Zh4MrWU