Про методи та принципи роботи Бюро економічної безпеки (БЕБ) повідомив у своєму відеозверненні Грігол Катамадзе, президент Асоціації платників податків України, член Наглядової ради Української Ради Бізнесу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПрезидент Асоціації платників податків України розповідає, що згідно із законом про створення БЕБ передбачаються нові форми та методи ризик-орієнтованого підходу. «Це виявлення, оцінювання та визначення ризиків кримінальних правопорушень в сфері економіки», - пояснює він. Саме цей підхід новостворений орган і застосовуватиме у своїй діяльності. Катамадзе розповідає, що, окрім цього, БЕБ звертатиметься і до інших правоохоронних органів, і до контролюючих органів у сфері економічних злочинів та розслідувань.
Катамадзе підкреслює, що формування складу БЕБ – це серйозна та дуже відповідальна стадія. «Від прозорості та ефективної роботи задіяних в цьому процесі всіх державних установ залежить не тільки ефективна робота майбутнього органу – довіра до влади від суспільства і наших іноземних партнерів», - пояснює він. Тому кадрове питання, а особливо перші працівники Бюро економічної безпеки, їхня підготовка – все це зараз стоїть доволі гостро.
«Переконаний, зараз координацію з цього питання повинно взяти на себе Міністерство фінансів», - стверджує Катамадзе. Він також додає, що воно повинне й покласти початок співпраці з відповідними закладами освіти та державними агенціями. Серед них президент Асоціації платників податків називає, наприклад, Академію з протидії економічної злочинності Лондонського Сіті в Великобританії та Академію фінансової гвардії в Італії.
Щодо перших працівників Бюро економічної безпеки, то вони, переконаний Катамадзе, мають спершу від 2 до 4 тижнів провести на курсах вищеназваних закладів, аби здобути необхідні знання, досвід та кваліфікацію. Окрім цього, він рекомендує певним людям здобути тренерські навички, аби решту співробітників БЕБ навчати вже в Україні.
Нагадуємо, Грігол Катамадзе розповів про нову модель розкриття економічних злочинів.
Раніше Знай.uа повідомляв про те, чому в Україні необхідно створити Бюро економічної безпеки.