Переваги для України статусу головного партнера поза НАТО обґрунтував у програмі Юрія Романенка «Романенко. Бесіди» Геннадій Друзенко, правник і голова правління Центру конституційного моделювання. Разом із ведучим вони оцінили шанси держави стати членом НАТО в умовах загрози війни з боку Росії.

У контексті розмов про вступ у НАТО Друзенко висловлює певні сумніви щодо доцільності такого кроку. «Навіщо нам НАТО, якщо все рівно відсотків 60 військових потужностей, технологій, грошей забезпечує рівно одна країна – США?», - питає він.

З іншого боку, безліч держав і без членства НАТО отримують ґрунтовну грошову допомогу на оборону. У приклад експерт наводить такі країни як Південну Корею, Японію, Єгипет, Тайвань. «Тобто там, де є реальна загроза, а іноді й бойові дії», - підкреслює Друзенко. У той час, як Україна радіє збільшенню фінансової допомоги до 300 мільйонів, Єгипет, що зараз не бере участі у якихось воєнних діях, отримує суму, що переважає мільярд. Він згадує і фінансування Афганістана та Ізраїля, що становить 4 та 3 мільярди відповідно.

Вищезазначені країни, звертає увагу правник, є партнерами поза НАТО. Так, цей статус для України він вважає більш вигідним. Його отримання вимагає домовленості лише з тією країною, що розглядатиме Україну як державу-клієнта та матиме тут свої інтереси. Водночас йдеться не стільки про відповідність стандартам демократії, скільки про переозброєння. «Ти отримуєш від найсильнішого в світі, від мілітарної країни пряму допомогу», - підкреслює він.

Популярні новини зараз
Тепер місяцями голодувати? З карток "Ощадбанку" зникають по 25 тисяч гривень Українців залишать без штанів: разом з електроенергією підвищать ще один тариф Оля Полякова зізналася, що її чоловік надто старий для регулярного інтиму з нею: "У нього там нічого не просить" Де категорично не можна використовувати золу на городі? Як правильно сипати її, щоб не нашкодити
Показати ще

Принагідно згадуючи героїчний епос, Друзенко рекомендує перестати українській владі розтікатися мислію по древу щодо членства НАТО. «Треба лобіювати, як дятел, в одну точку, і шукати те, що дасть нам можливість змінити свій статус», - радить він. Так, головною ціллю повинна стати така ж допомога Сполучених Штатів, яку вони надають іншим державам.

Нагадуємо, Толкачов заявив, що Росія втомилася від Путіна.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Чаплига назвав Мінські угоди актом капітуляції.