В Україні бідними є і ті, хто працює, і ті, хто не працює. Так у програмі «Суть подій» для каналу Знай.ua заявила журналістка Катерина Котенкова і розповіла, як змінилася психологія людей, які опинилися в умовах бідності.

Вона повідомила, що економіст Віктор Скаршевський говорить про те, що в бідності живуть 45% або близько 18 млн українців. За його словами, сьогодні у людей сформувався "карантинний синдром" - синдром невизначеності та непередбачуваності, причому як для бізнесу, так і для громадян. Адже невідомо, коли і на який період часу уряд введе черговий карантин.

«Ще один парадокс. Коронакриза розділила українців на кілька груп. Тих, кому купувати нічого, і тих, кому купувати нема на що. Представники першої групи скаржаться, що залишилися без подорожей і розваг. Фактично вони витрачають гроші тільки на продукти. Навіть в покупці одягу і взуття немає необхідності – адже робота дистанційна. Представники другої групи також витрачають гроші тільки на продукти, але зовсім з іншої причини: більше грошей ні на що не залишається. За статистикою українці витрачають на харчування в середньому близько половини доходів. Тобто якщо хтось витрачає 10-15%, то хтось - всі 90%», - розповіла Котенкова.

Вона також нагадала, що утворилося нерівність, особливо в містах, де одні сфери виграли від карантину, а інші програли.

«У нашій країні трудова бідність. Тобто бідними є і ті, хто працює і ті, хто не працює. Знайти роботу на 5-7 тис. грн - не проблема, проблема прожити на ці гроші», - заявила Котенкова.

Популярні новини зараз

Обранець "Холостячки" Еллерт оригінально привітав Мішину зі святом: "У всіх моїх Ксю…"

Катерина Кухар з "Танців з зірками" застигла в обіймах бородатого маестро: "Заглядаєш в душу..."

Святослав Вакарчук пішов від дружини заради іншої жінки, - ЗМІ

Анна Богдан залишила обручку Міші Заливако і втекла до Джесіки з "Холостяка"

Показати ще

Журналістка повідомила, що, на думку експертів, бідність формує у людини особливу психологію. Багато хто вважає, що їм вигідніше не розвиватися і не прагнути до вищого заробітку, а залишатися на тому ж рівні і отримувати субсидії.

«Та й відбувається переоцінка цінностей: міжнародні дослідження показують, що, якщо бідним виділити матеріальну допомогу, вони не стануть вкладати її в краще харчування, медичні послуги або освіту. Замість цього вони куплять, наприклад, телевізор або смартфон. І, нарешті, психологія бідності не передбачає ніяких заощаджень: люди і чути не хочуть про те, що робити накопичення можна при будь-яких доходах», - каже Котенкова.

Раніше Знай.ua повідомляв, що Козак розповів, як краще зберігати кошти.

Нагадаємо, Скаршевський заявив, що борг населення за газ становить понад 1 млрд доларів.