Якби олігархи платили прозоро податки, якби не було монополії і картельної змови, - тоді можна було б говорити про соціальну економіку і розвиток інших виробництв в Україні. Про ситуацію в економіці міркує генерал-майор податкової поліції України Юрій Атаманюк у програмі Руслана Бізяєва «Культ особистості».
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«За рахунок експорту сільськогосподарської сировини, руди і металопрокату, плюс IT-технологій ми виходимо на десять мільярдів доларів «плюс», - говорить він. – IT – позитивний фактор для української економіки. Це щорічне збільшення експорту IT-технологій, програмного забезпечення, яке наші айтішники продають у всьому світі. Тут очікування – додатково п'ять - шість, а деякі фахівці IT вважають, що і до семи мільярдів доларів додатково».
Однак чому бідніє більшість українців?
«Парадокс: макроекономічно все добре, а українці відчувають себе гірше. Українці бідніють, кількість людей, які живуть за межею бідності, збільшується. Розшарування в суспільстві збільшується, заборгованість із зарплати зростає, неплатежі за тарифами за останні місяці будуть під сто мільярдів. Чому так відбувається? Тому що не працює саме держава як регулятор», - говорить економіст.
Фактично, мова йде про жменьку людей, чиї доходи під час кризи зросли в рази.
«Так, металопрокат дає валютну виручку. Давайте порадіємо. Точно так же будемо радіти за тих, хто контролює ГЗК, що експортується руда дорожче. Точно так ми будемо радіти за наших зернотрейдерів-лендлордів, за те, що у них більше валютна виручка», - продовжує він.
Нагадаємо, Атаманюк пояснив, чому Україна не може повернути борг МВФ: "Ніхто економікою не займається...".
Як повідомляв Знай.ua, Котенкова заявила про ціни на електроенергію, що МВФ наполягає на тому, щоб досягти балансу на ринку.