З оборонною продукцією не можна вийти на світовий ринок, як зі звичайним товаром, тому що в багатьох випадках не можна продавати свою продукцію за кордон. Про це розповів ексзаступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Віталій Немилостивий політологу Тарасу Загородньому в проєкті «Знай наших» на YouTube.

«Будь-яка держава світу, не тільки Україна, повинно підписувати міжнародні угоди з контролю за нерозповсюдженням зброї. І Україна у свою чергу їх підписала. Ринок озброєнь - це більше політичне і військово-технічне співробітництво, де є можливість заробляти гроші, але тільки за умови підтримки і сприяння держави. Заробляти гроші на своїй армії - це не патріотично й система створена таким чином, що жорстко регулюється законодавством», - сказав він.

Немилостивий розповів, що всі високотехнологічні галузі будуються за рахунок довгострокових інвестицій, там не має короткого шляху. За його словами, коли людина або країна чи підприємство приймає рішення щодо інвестування, то їм потрібно виходити на середню або довгострокову перспективу.

«В Україні вже запровадили середньострокове планування, тому принаймні в оборонці у нас вже є розуміння того, що буде через три роки. І це дуже добре. За рахунок інвестицій підприємств наша промисловість рухається і виживає. У нас вважається корупцією, якщо оборонна продукція виробляється не на державних підприємствах, а для США це повсякденна практика, 80%-90% оборонки виробляється на приватних підприємствах», - резюмував він.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль ощасливить українців, але не всіх: "Росія теж чекає"

Два переможці Євробачення знову зустрілися на одній сцені і заспівали українською: Вакарчук у захваті

Григорія Чапкіса провели в останню путь: море квітів та сліз, камери і скорботний Зеленський

Анна Богдан залишила обручку Міші Заливако і втекла до Джесіки з "Холостяка"

Показати ще

Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Загороднього, що підтримка бізнесу в умовах кризи повинна бути більш системною.

Також раніше Загородній розповідав, що для Росії Україна – це критично важливий момент в історії.