НБУ, проголошуючи інфляційне таргетування, фактично може боротися тільки з базовою інфляцією. Про це розповів експерт і економіст Олексій Кущ у своєму блозі «Чесний погляд на економіку» на YouTube.

«Боротися за допомогою інфляційного таргетування з не базовою інфляцією це все одно, що плювати проти вітру. Що стосується тарифів, то тут уряд постійно підвищує тарифи, які входять в структуру визначення індексу інфляції. Таким чином у нас виходить система «тягни-штовхай», - підкреслив він.

Кущ розповів, що уряд, який проводить активну проінфляційну політику, збільшуючи тарифи, ціни на газ - стимулює інфляцію. З іншого боку, за його словами, Центральний Банк, який намагається це все утримати, виходить, як в байці «Лебідь, рак і щука».

«Інфляція буває двох видів, коли - це інфляція попиту, коли люди споживають дуже багато товарів, що характерно на заході, і інфляція пропозиції, коли ціни на товар зростають, тому що зростають витрати і фактори виробництва, коли виробляти товар в цій країні занадто дорого. У нас якраз другий вид інфляції - пропозицій», - сказав він.

Кущ резюмував, що в нормальній країні споживча інфляція повинна бути трохи вище промислової, тобто ціни на товари повинні рости трохи швидше, ніж ціни на фактори виробництва.

Популярні новини зараз
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році "Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Показати ще

«Тоді у виробника є стимул виробляти більше товарів. А в нашій країні відбувається все навпаки», - додає він.

Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Куща, що 30 років тому Туреччина була економічно дуже схожа на Україну.

Також раніше Кущ розповідав про можливі перспективи інвестицій в Україну.