Народна депутатка Лариса Білозір у програмі Руслана Бізяєва «Культ особистості» розмірковує про особливості української виборчої системи та проєктує їх на майбутні вибори.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Я мажоритарниця, безпартійна. Так, було дуже важко пройти на тих виборах, тому що грав бренд «Слуга народу». Мені казали, що це неможливо: «Ти – жінка, і безпартійна!», - каже вона.
Більшість людей, які у населення асоціювалися з політичною елітою, у 2019 році до Ради не пройшли, навіть по мажоритарних округах, - зауважив ведучий.
«Дуже добре, що не пройшли. Я не можу сказати, добре це чи погано. Так мало бути. Але перед тим як пройти до Ради, я добряче попрацювала три роки на окрузі, була депутаткою обласної ради. Я постійно там знаходилася, а останні два роки просто там жила. Але прийшов хлопчина, за три тижні об’їздив усе з зеленими плакатами. Ще один тиждень – і, можливо, було б важкого перемогти», - каже вона.
Наступні вибори в Україні будуть за партійними списками.
«І це дуже погано. Я думаю, прохідні, наприклад, партії: Батьківщина, ЄС, ОБЗЖ, Слуга народу. В жодну з цих партій я би не хотіла вступати. Мене заганяють у партійні рамки, щоб мною хтось керував. Заганяє Виборчий кодекс, народні депутати проголосували його. Виборчий кодекс у нас міняється кожні три-чотири роки. Правила повністю змінюються. Хтось думає, що він пише під себе, але виходять зовсім інші речі, як, наприклад, було з місцевими виборами», - розмірковує Білозір.
Вона переконана, що треба думати на більш далеку перспективу.
«США, Великобританія – там мажоритарка. Але там кожні два роки вибори. Звичайно, там двопартійна система. У нас немає ідеологічних партій, і це погано», - каже вона.
Нагадаємо, якби Зеленський ішов шляхом Путіна, то він би посадив, можливо, Порошенка, - Романенко.
Раніше Знай.uа повідомляв, що проблема нашої Конституції в тому, що її ніхто не розвинув в законодавчих актах, - Смешко.