З чинного законодавства планують прибрати важливі зобов'язання власників землі. Про це розповів експерт і економіст Олексій Кущ у своєму блозі «Чесний погляд на економіку» на YouTube.

«Перш за все це розмітка земельних ділянок за допомогою геодезичних знаків, тепер не зрозуміло, як будуть визначатися межі земельних ділянок. Видаляється такий пункт як добросусідство, тепер ти не зобов'язаний дотримуватися правил добросусідства, можна через суд забирати у них землю. Можна буде не дотримувати агрохімічний контроль земель», - акцентував він.

Кущ підкреслив, що це може призвести до безконтрольного застосування гербіцидів. Забирається, за його словами, пункт по контролю за екологічною якістю виготовлення продукції, тепер можна буде випускати будь-які продукти з ГМО. Кущ додав, що власник землі не зобов'язаний буде дотримуватися якості вирощуваної продукції.

«Дуже багато важливих пунктів, які дійсно формують вимоги до власника землі, просто видаляються. Відповідно контроль за сівозміною, агрохімією, якістю продукції, яка вирощується на цій землі - все це з законодавчого поля просто вичищається», - підкреслив він.

Кущ резюмував, що все це відбувається паралельно з передачею величезних масивів землі у власність об'єднаних територіальних громад, що різко збільшує повноваження місцевих органів влади щодо виділення земель.

Популярні новини зараз
Перерахунок тарифів на комуналку з 1 січня: які платіжки зміняться Суди отримали більше влади: новий закон вдарить по боржниках, готуйте 121 тисячу гривень Гороскоп на 22 грудня: кому у неділю треба зробити паузу та провести час для душі На службу за контрактом беруть не всіх: у ТЦК пояснили критерії відбору
Показати ще

«Нерезиденти тепер зможуть змінювати цільове призначення землі і купувати землі за територією населених пунктів. Можна буде купувати землі в заповідних фондах», - додав він.

Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Куща, що через кілька років держава залишиться і без грошей, і без землі.

Також раніше Кущ розповідав, що піраміда ОВДП кінця 1990-х працює в Україні по сьогодні.