Законопроєкт про боротьбу з олігархами, який намагається запустити влада, є обмовкою за Фрейдом. Так заявив експерт і економіст Олексій Кущ у своєму блозі «Чесний погляд на економіку» на YouTube.

«Якщо є закон про пенсіонерів або про багатодітні сім'ї - це тому, що в Україні завжди будуть пенсіонери і багатодітні сім'ї, відповідно потрібен закон, який регулюватиме правові норми пов'язані з їх забезпеченням. Якщо приймається закон про олігархів - це означає, що в розумінні влади олігархи будуть завжди елементом нашої дійсності», - підкреслив він.

Кущ акцентував, що це і є тією самою обмовкою за Фрейдом, тому що боротьба з олігархами повинна бути спрямована на те, щоб їх не було, якщо їх не буде, то який сенс ухвалювати такий закон. Для цього потрібно зробити певні правильні настройки, сказав він, в регулюванні бізнесу і все стане на свої місця.

«Тим більше, що для цього є дуже хороші приклади, які можна просто брати і адаптувати в Україні. У Південній Кореї на тлі азійської кризи в 1997 році, де національна економіка теж була побудована на промислових групах, які займалися всім підряд. Одна з ознак олігархії це розростання промислових груп по горизонталі. Вони пішли шляхом розсічення цих груп», - розповів він.

Кущ резюмував, що дуже важливо обмеження розширення промислових груп саме по горизонталі. Він вважає, що ці фінансово-промислові групи особливо ті, які належать олігархам, намагаються захопити всі сегменти ринку, де формується додаткова вартість, витісняючи звідти малий і середній бізнес. Таким чином, впевнений він, вони значно знижують ефективність національної економіки.

Популярні новини зараз
Гроші треба повернути: пенсіонерів змусять віддати частину виплат державі Чекали-чекали і не дочекалися: чому в Україні не нараховують надбавку за вік Зимову допомогу доведеться повернути: кого змусять відмовитись від виплат ПриватБанк порадував клієнтів напередодні свят: можна отримати до 2500 грн
Показати ще

Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Куща, що грошовий еквівалент суми технологічних втрат газу склав 14 млрд. грн. без урахування ПДВ.

Також раніше Кущ розповідав, що у політиці державної компанії «Нафтогаз» від зміни Коболєва на Вітренко абсолютно нічого не зміниться.