Що стоїть за ескалацією військової напруги між Ізраїлем і Палестиною, в ефірі програми «Політика навиворіт» політолога Дмитра Снегирьова розповідає експерт Українського інституту майбутнього Ілія Куса.

«З одного боку це, певною мірою, збіг обставин, бо подібні ескалації відбувалися й раніше, - пояснює він. – Але зазвичай вони завершувалися локально і не виходили за межі дотичних зіткнень. Цього разу все загострилося саме так, оскільки відбувалося в певному політичному контексті. В Ізраїлі пройшли вибори і була доволі напружена ситуації. В Палестинській автономії мали пройти вибори 22 числа, але їх перенесли, і це теж призвело до загострення внутрішніх протиріч. Там теж всі були накручені».

Ці події збіглися в часі з останніми днями Рамадану, коли багато мусульман перебували на Храмовій горі в старому місті Єрусалима, і з Днем Єрусалима – ізраїльським національним святом. Відзначається він 10 травня, проводяться марші, люди збираються біля Храмової гори, розповідає Куса.

«Це все відбувається на тлі загострення ізраїльсько-палестинського конфлікту з кожним роком. Він не вирішувався, він погіршувався. Жодне з питань, які формують сам конфлікт: статус Єрусалима, питання біженців, права палестинців та ізраїльтян, питання створення держави Палестина і так далі, - не вирішувалися», - продовжує Ілія Куса.

Додався ще й зовнішньополітичний фактор, який додав оливи у вогонь палестино-ізраїльського конфлікту.

Популярні новини зараз

У листопаді вже випаде сніг і вдарить мороз, - Завальнюк

Зима у вересні: синоптик Діденко передрекла перші заморозки і мокрий сніг найближчими днями

Головне за ніч: Пугачова в жалобі, призов до ЗСУ з 1 жовтня, ПриватБанк "заблокував" комуналку і Могилевська проти Кароль

Пішла епоха: Андрій Данилко проводив маму в останню путь

Показати ще

«А останні роки взагалі були тяжкими для палестинців, коли Дональд Трамп був при владі. За часів його правління Ізраїль взагалі отримував зелене світло практично на будь-що. Відповідно була перенесена столиця посольства США в Єрусалим. Минулого літа ледь не відбулась анексія нових територій, і це все накручувало місцеву атмосферу», - каже експерт.

Нагадаємо, Куса розповів про перспективи примирення Ізраїлю з Палестиною.

Раніше для Знай.ua Куса пояснив, чому Байден визнав геноцид вірмен і який від цього буде ефект.