Справжня політика чи лише гра в неї? У програмі Геннадія Друзенка «Конституційна кухня» український політтехнолог, фахівець із маркетингу та реклами, виборчих і політичних технологій Сергій Гайдай пояснив відмінність між цими поняттями.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЩодо цього Гайдай пригадав одну свою розмову з п’ятим президентом України. «Я колись казав Петру Олексійовичу: “Слухайте, ну, ви на мітингу таке обіцяєте, що точно знаєте, що ви це не виконаєте!”», - каже він. На це, як розповідає експерт, Порошенко йому відповів тим, що українці в принципі хочуть чути обіцянки, хоч потім і зрозуміють неможливість їх виконати.
Отже, Гайдай зробив певні висновки про експрезидента: він хоче перемагати у конфліктах і відчуває від цього задоволення, але не усвідомлює важливості репутаційного капіталу. В принципі цього розуміння, зазначає політтехнолог, не має ніхто у штаті.
Тим не менш, він пояснює, що результати низького репутаційного капіталу можна побачити вже сьогодні і зокрема на прикладі Петра Порошенка. «Він ніколи не стане Президентом України. Так, у нього є 10 – 12 відсотків. Для всіх інших він став максимально токсичною людиною», - підкреслює Гайдай.
Тому експерт радить політикам не робити піар своєю програмою, а краще щиро і правдиво заявити про свої переконання, цілі, віру та готовність. Він також зазначає, що політик повинен бути буквально захоплений ідеєю створити середовище, якщо ні – краще зійти з цього шляху.
Принагідно Гайдай зазначає, що багато осіб горіло ідеєю стати справжніми політиками, але були свої перешкоди, зовнішні чи внутрішні. «Можливо, брак політичної волі. Може, ще не сформувалося своє бачення», - міркує політтехнолог. Він каже, що таких політиків, які не змогли стати справжніми, ми бачимо часто і багато.
Нагадуємо, Гайдай розповів про «хижаків» на політичному олімпі.
Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Гайдай охарактеризував український політикум як гру, а не ідеологію.