Нова епоха настає для всіх - але не всі до неї готові. Якщо людина не володіє механізмами нового світу, а товари вже продаються за криптовалюту, то що робити в цьому випадку?
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСитуацію у програмі Мирослави Бобровської «А як насправді?» розглядає мислитель і громадський діяч, філософ, футуролог і юрист Олексій Толкачов.
«У своїх розробках я припускав, що ми не зможемо вийти на гармонійну модель майбутнього, якщо в її основі не буде лежати цінність любові до людини. Якщо ми любимо людину, то подбаємо про її комфорт. Якщо хтось звик до туалету на вулиці - нехай і далі ним користується. Ми тим часом будемо розплачуватися криптовалютою, а хто захоче приєднатися - нехай приєднується. У книзі Тії Александер «Рік 2150» у світі майбутнього люди спілкуються мало не силою думки - але є острів, на якому зберігається олігархічний лад, злочинність та інші прикмети нашого часу. Ну ось подобається людям так жити - і для них існує резервація», - розповідає гість програми.
Відмирання держави він назвав ідеальним варіантом, але зовсім не найімовірнішим.
«Зараз події можуть піти у зворотному напрямку. Ще пара пандемій - і ми можемо закрити кордони та скотитися в нове Середньовіччя. Таке справді можливо, тому що прогрес людства ніким не гарантований. Але я все ж сподіваюся, що значна частина функцій держави буде переходити до суспільства», - резюмує Олексій Толкачов.
Також Толкачов заявив, що пристрій політичного життя України веде до перемоги посередності та сірості.