Наша промисловість - це уламок від промисловості, яка була побудована в УРСР. Про це розповів експерт і економіст Олексій Кущ політологу Тарасу Загородньому у проєкті «Знай наших» на YouTube.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
«Якщо подивитися, то все розміщення наших підприємств територіально повністю відповідає ще тим сіткам територіально-виробничих комплексів і наукових комплексів. Після Другої світової війни протягом 30-40 років відбулася масована індустріалізація України», - розповів він.
Кущ повідомив, що саме тоді Україна і отримала найбільшу кількість інвестицій, якщо в сьогоднішніх грошах перерахувати – це будуть трильйони доларів. І був побудований той промисловий потенціал, який у нас зараз є і все це розміщувалося дуже грамотно, вважає він, з точки зору економічного районування.
«Тому Україна фактично амортизує старий промисловий потенціал. З того, що у нас залишилося – це важка промисловість, а основна проблема важкої промисловості в Україні – це застарілі основні фонди і втрата ринків збуту. Відповідно, якщо немає ринків збуту – неможливо залучати інвестиції, а якщо не можна залучати інвестиції, то це стан напіврозпаду, держава в ці об'єкти гроші не вкладає», - підкреслив він.
Кущ розповів, що в хімічній промисловості ми втратили свій фактор конкурентоспроможності з огляду на те, що ціна на газ для наших промислових підприємств є однією з найвищих в Європі.
«До цього фактору можна додати і ціну на електроенергію, яка стала непрогнозованою навіть на найближчі місяці, все це призводить до нестабільності і втрати конкурентоспроможності», - резюмував він.
Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Загороднього, що земельна реформа спровокує мітинги і ріст тарифів.
Також раніше Загородній розкритикував ідею створення в Україні президентського університету.