У програмі Мирослави Бобровської «А як насправді?» український політичний оглядач і блогер Руслан Бізяєв торкнувся теми офшорів, зокрема їхнього майбутнього.

«Судячи з останнього рішення G7, в глобальному сенсі офшори будуть множитися на нуль. Але це час, це сила інерції... Швидше за все, ці гроші будуть виводити в якісь тихі гавані», - міркує експерт. Він припускає, що цією тихою гаванню буде Південно-Східна Азія, хоч це й обійдеться набагато дорожче.

З іншого боку, нагадує Бізяєв, буде податкова амністія, але й вона ніяк не захистить від того, що гроші будуть виводити в офшори. Оглядач пояснює, що вивести гроші в офшори завжди можна буде, варто лише захотіти.

«Тим паче, давайте не забувати, що виведення капіталу звідси – це ж танго, яке танцюють удвох. Воно вигідне і тут, і там», - нагадує він. Отже, каже блогер, це обопільно вигідно, а тому завжди знайдуться якісь способи.

Також Бізяєв стверджує, що закони України завжди можна якось обійти і так їх пишуть навмисно. Тому, переконаний він, жодних проблем із виведенням коштів не буде, адже навіть той же податок на виведений капітал досі не прийняли.

Популярні новини зараз

Настя Каменських загіпнотизувала формами в "дірявих" колготах: "Ідеальна фігура"

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Вагітна Катерина Осадча вбралася у "наречену": хоче встигнути до пологів

Дзідзьо після розлучення зі Slavia вийшов у світ з відомою блондинкою: "Неймовірна красуня"

Показати ще

Водночас експерт ставить питання про методи пошуків тіньових грошей. Бізяєв припускає, що держава буде проводити фіскальні перевірки і постійне декларування. Також, на його думку, ускладниться і процедура отримання кредиту, наприклад, потрібно буде зібрати безліч документів на підтвердження своєї власності. Отже, Бізяєв стверджує, що насправді держава має необхідні інструменти, але важливе інше – як вони працюватимуть. «Якщо між цим інструментом і державою буде стояти його величність відкат, то, по суті, нічого не зміниться», - попереджає він.

Політичний оглядач радить не поспішати із висновками щодо закону, а дочекатися другого читання і поправок. Він вважає ідею в принципі хорошою, але несистемною і нелогічною, як і безліч інших законів. Бізяєв підкреслює, що існування тіньової економіки завжди передбачає й існування корупції.

«Скажіть, будь ласка, яким нашим чиновникам і політикам, які зараз себе прекрасно почувають на відкатах, треба рубати сук, на якому вони сидять? Треба для проформи прийняти закон, щоб поставили галочку. Люди ж розбиратися не будуть», - констатує експерт.

Нагадуємо, Бізяєв пояснив, навіщо створюють Бюро економічної безпеки.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Бізяєв розповів про американську концепцію України.