У своєму блозі «Історичні хроніки» політолог Руслан Бізяєв розповів про закінчення Першої світової війни, яка, за його словами, закінчилася зовсім не миром, і про позиції ключових держав того часу.

«За влучним висловом французького маршала Фоша, Перша світова війна закінчилася не миром, а перемир'ям. Чому? Тому що, незважаючи на усталену в Європі політичну і економічну гегемонію Британської Імперії «мимо каси», так би мовити, пролетіла молода заокеанська демократія. І це незважаючи на те, що всі 20-ті йшла найжорстокіша економічна боротьба між цими двома країнами, а значить, і політичними системами. Тепер все вирішував горизонт планування», - розповів Бізяєв.

За його словами, Британія традиційно поставила на перевіреного старого коня - недопущення гегемонії на континентальній Європі однієї країни, в даному випадку Франції. Саме цим, зазначив він, була обумовлена ​​так звана «політика умиротворення» Німеччини. Але, каже Бізяєв, не було ніякого умиротворення - була конкретна допомога Гітлеру. Політолог розповів, що, за задумом британців, воскресла з попелу Німеччина буде дамокловим мечем висіти над Францією, не даючи їй можливості вести цілком самостійну зовнішню політику і змушуючи витрачати ресурси і час на інвестиції в військово-промисловий комплекс.

«США поставили на іншу стратегію. Америці необхідно було за допомогою війни зруйнувати двох основних конкурентів - Британію в Європі і Японії в Азії. А для цього потрібна була велика війна, в якій Японію треба було спровокувати, а Британію виснажити», - каже Бізяєв.

Політолог нагадав, що до березня 1941 року Британія стояла на порозі фінансового краху, а її дорога внучка США поставляла все необхідне на острови за принципом «плати готівкою і вези сам». Бізяєв зазначив, що «вовчим зграям» грос-адмірала Деніца було де розгулятися, а німецькі субмарини топили в 1941 році по три кораблі на добу, без вихідних і прохідних.

Популярні новини зараз
Юр'їв день 9 грудня: не вздумайте лежати і прислухайтеся до води, головні заборони свята Подумайте двічі, перш ніж об'їдатися на Новий рік: чим шкідливий та корисний оселедець Потап нарешті зізнався, що в його житті не одна дівчинка, білявка не як Каменських: "Там на мене чекають такі..." Дженна Ортега отримала роль Венздей за 10 хвилин у Zoom, Тім Бертон був рішучим: "Посміхаєтеся і киваєте"
Показати ще

Раніше Знай.ua повідомляв, що Бізяєв розповів про становище СРСР перед Другою світовою.

Нагадаємо, Ялі заявив, що ми настільки залежний від Заходу, що не можемо ставити свої умови.