У новій програмі «Суть подій» з журналісткою Любов’ю Завальнюк експерт з юридичних питань Роман Титикало розповів про звернення громадян за правовою допомогою по стягненню з них заборгованостей в примусовому порядку.

«У нас в Україні є глобальне зубожіння населення, яке призводить до заборгованостей за комунальні послуги великої кількості людей. І як наслідок, відповідно, відбувається пред’явлення позовів загалом чи пред’явлення наказного провадження, спрощеного провадження і намагання стягнути відповідні кошти», - сказав він.

Титикало розповів, що в цивільному судочинстві є така можливість, якою користуються обслуговуючі компанії та ОСББ, а саме стягнення цих коштів у спрощеному провадженні, яке подається не шляхом подачі позову, а шляхом подачі заяви про видачу судового наказу і як наслідок стягувач отримує виконавчий документ, який пред’являє до виконання.

«Тому проблема дійсно велика і питання в тому, що люди часто не звертаються за допомогою, розуміючи, що заборгованість є, але її не платять не тому, що вони не згодні з її розміром, а тому що у людей немає можливості. Частіше звертаються з такими проблемними питаннями, коли йдеться про колекторів, коли з’являються якісь незрозумілі вимоги та дзвінки, пов’язані з банківською сферою діяльності», - підкреслив він.

Титикало сказав, що такі звернення частіше відбуваються і цьому сприяє та система та ситуація, яка відбулась в Україні, коли багато банків ліквідувалось, заборгованості фізичних осіб перед цими банками були продані фондам гарантування вкладів за невеликі суми.

Популярні новини зараз

Циклон імені Фаїни Раневської обрушиться на Україну, мороз скакне до -5-7 градусів: синоптик Діденко поділилася прогнозом

Володимир Дантес розповів про сімейний бюджет з Дорофєєвою: "Я не знаю, скільки заробляє Надя"

Melovin поскаржився на Ілону Гвоздьову після скандалу на "Танці з зірками": "Чекали її по 6 годин..."

Українцям "злили" переможця шоу "Танці з зірками": Олександра Зарицька піде без тріумфу

Показати ще

«А ці заборгованості викупили колекторні компанії, які стали вимагати відповідні заборгованості з фізичних осіб-боржників», - резюмував він.

Нагадуємо, Знай.ua повідомляв зі слів Попенко, що лічильник на електроенергію - це власність енергокомпанії і людина не повинна його купувати.

Також раніше Попенко розповідав для Знай.ua, що подорожчання електроенергії торкнеться більшості верств населення України.