Як чинити батькові, якщо вже протягом доволі довгого періоду він платив аліменти, але дитина, як з’ясувалося, не його? Детальніше про це розповів адвокат, керівник практики цивільних спорів АО «Мітракс» Юрій Бабенко у програмі «А як насправді?».

Як пояснює гість програми, якщо чоловік виплачував аліменти на дитину, яка виявилася насправді не його, то він може не лише нічого не платити, але й вимагати більше. «Ви маєте право на компенсацію цих коштів і навіть право на стягнення моральної шкоди від матері», - підкреслює адвокат. Але тут є, каже він, один нюанс: це працює лише в тому разі, що матір знала правду і навмисно приховувала – і це потрібно ще довести.

Бабенко розповідає, що для допиту можна викликати свідків, з якими матір обговорювала цю тему. Окрім цього, зазначає адвокат, сьогоднішній суд розглядає також і докази в електронному варіанті. «Зараз беруться до уваги в судах і переписки в месенджерах – вайбер, телеграм, можна робити скріншоти», - повідомляє він і додає, що йдеться також про розмови в аудіо чи відеоформаті.

Також експерт зауважує, що попереджати матір про запис розмови насправді не обов’язково, якщо це допоможе батькові захистити його права. Він додає, що закон, звісно, вимагає попередження про це, але на практиці розглядають будь-який запис. «Це впливає на думку судді, формує певну позицію в суді. Суддя все одно досліджуватиме ці звукозаписи», - підкреслює Бабенко.

Популярні новини зараз

Погода зжалиться над українцями перед опалювальним сезоном, синоптик Діденко обрадувала прогнозом: в яких регіонах буде сухо і сонячно

У Запоріжжі діти отруїлися в їдальні садка: три групи "на горщиках", решта - під крапельницями

Без черг і папірців: українцям показали простий спосіб дізнатися розмір нарахованих субсидій

З 1 жовтня зміняться тарифи на всі комунальні послуги: скільки заплатимо за опалення, газ і воду

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Бабенко розповів, чим загрожує боржнику систематична заборгованість по аліментах.

Також Знай.ua писав про те, що Скирда розповів, чи працює автоматизована система стягнення боргів.