Формуванням освітньої сфери має займатися не правитель, а ринок. Так сказав український підприємець, політичний діяч, народний депутат України III скликання, лідер партії «5.10» Геннадій Балашов у програмі «Майбутнє», міркуючи над розвитком системи освіти.

На думку гостя програми, стимуляція освіти – це завдання зовсім не правителя. «Її повинен стимулювати ринок», - підкреслює він.

Принагідно Балашов пояснює, що таке в цьому плані лібертаріанство: за рівних умов і дотримання правил є й однаковий доступ до можливостей та переваг. «А коли буде стимулювати якийсь президент – це вже диктатура», - зазначає експерт. У цьому ж контексті він згадує Білорусь із її диктатурою: інакше бути не може, оскільки президент особисто відповідає за все. Натомість вільне суспільство, каже Балашов, саме формує відповідальність за різні сфери.

Отже, підсумовує підприємець, освітою має займатися ринок, зокрема формувати цю сферу. «Якщо ринку необхідні студенти айтішники, то він починає проплачувати», - пояснює він. Балашов зазначає, що так працює з будь-якими спеціалістами: якщо є потреба в економістах чи фінансистах, то вони з’являться. У такому разі, підсумовує експерт, саме ринок з огляду на свій попит корегує кількість спеціалістів.

Популярні новини зараз
Мешканці двох областей платитимуть за газ інакше: у Нафтогазі виступили із терміновим зверненням Встигнути за три місяці або втратити частину пенсії: українців попередили про важливий нюанс Головне за ніч, 18 березня: загибель зірки "Голос країни", українці без пенсії до 65, шалені комісії "Нафтогазу" та скасування податків 5-7 гривень за кіловат: українцям показали нові тарифи на світло, за яких держава може вступити до ЄС
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Балашов заявив, що зараз прийшов час фрілансерів.

Також Знай.ua писав про те, що Балашов заявив, що Україна буде дотримуватися європейських правил.