Зростання ціни на газ призведе до подорожчання маси інших товарів вже у вересні. Так сказав економіст Юрій Атаманюк у своєму блозі.

Атаманюк зазначає, що, з одного боку, Україні вдалося злізти з «газової голки», з іншого, - нічим хорошим це не закінчиться. Принагідно він нагадує, що ще у 2007 році через українську ГТС проходило 137 млрд м3 газу, а сьогодні – близько 40 млрд. «Ці гроші пішли на Турецький потік, газопровід через Білорусь і на Північний потік-2 – пішли від нас ці гроші», - констатує експерт.

За його словами, у всьому світі ціна на газ зросла, а ЄС як ключовий споживач газу зараз відновлює свою економіку після пандемії. Вже у вересні, каже Атаманюк, можна чекати наслідків нових платіжок на газ – інфляцію. «Банально все, куди входить вартість газу в собівартість, наприклад, шматок хліба, подорожчає», - підкреслює економіст.

Також він коментує ситуацію з ТЕЦ, що працюють на вугіллі і впливають на вартість газу: у Європі їх закривають, а в Україні – вони прекрасно працюють, хоч є й атомна енергетика. Все це, підкреслює Атаманюк, впливає на рівень забрудненості. «За забрудненістю повітря ми нарівні з Гуанчжоу», - стверджує він і додає, що зараз в Україні без заводів повітря більш забруднене, аніж раніше з ними.

Популярні новини зараз
У "Резерв+" з'явилась "мітка ухилянта": як виправити свої взаємовідносини з ТЦК За кермо не всім тепер можна: які вікові обмеження запровадили для водіїв в Україні Велике місто може опинитися в напівоточенні: українцям загрожують серйозні бомбардування Сивина - не перешкода: почалася активна мобілізація українців похилого віку, де знадобляться дідусі 60+
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Атаманюк розповів, як міністр фінансів обмовився про мінімальну зарплату в 7.700 грн.

Також Знай.ua писав про те, що Атаманюк розповів, як влада переклала відповідальність за формування тарифних цін на місцеву владу.