Правозахисник, дисидент, виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України, співпрезидент Асоціації єврейських громадських організацій та общин України Йосип Зісельс вважає роки, проведені в таборах для політрепресованих, гарним досвідом. Про це він розповів у програмі Сергія Дойка «Особистість».
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Це хороша школа життя. Ти відчуваєш свої можливості і де їх межа. Але для цього не треба, як я, сидіти шість років. Можна було за рік-два це зрозуміти», - каже він.
Ведучий нагадав, що свого часу Йосип Зісельс відмовився від політичної амністії.
«Принциповим було те, що я виконував у дисидентські роки свою дисидентську роботу. Я ж не був постраждалим від репресій. Ні. Я свідомо, наскільки вистачало моїх слабких сил, воював з КДБ, з совєтською владою, з ЦК КПРС. Наскільки це було можливо для мене і моїх однодумців. Для мене було важливо, що я не співпрацюю з владою аж ніяк. У мене було більше 50 допитів по двох справах і немає жодного підпису мого під протоколами цих допитів, під заключними документами слідства. Я нічого ніколи не підписував», - розповідає Зісельс.
«Раптом за дев’ять місяців до кінця мого терміну на Уралі, в Нижньому Тагілі, приїздить до мене прокурор Свердловська й каже: «Амністія вийшла, і ви можете хоч зараз вийти на волю. Підпишіть тільки ось цей папірець, що відмовляєтесь від політичної діяльності». Я кажу: «Я ніколи не вважав, що займаюсь політичною діяльністю. Це була для мене діяльність за покликом сумління, а не політичних поглядів. Але, оскільки і ніколи нічого не підписував, то і зараз не збираюсь нічого підписувати», - згадує він.
«Я ще дев’ять місяців досидів, отримав ще рік адміністративного нагляду за те, що відмовився від амністії. Але все має свою ціну. Навіть, коли ти хочеш іти своїм шляхом і бути вірним своїм принципам», - каже Зісельс.
Знай.ua повідомляв, що політолог Вадим Трюхан пояснив, чому Україні потрібно позбавлятися від газової залежності.
Також Знай.ua повідомляв, чи зможе Порошенко стати президентом після закону про деолігархізацію.