В ефірі програми «Юристи відповідають» адвокат, керівник практики цивільних спорів адвокатського об'єднання «Мітракс» Юрій Бабенко розповів, у яких випадках банки не мають права забрати іпотечне житло, навіть якщо існує заборгованість за кредитним договором.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Арешт накладається при укладенні іпотечного договору. Одразу при укладенні той же нотаріус, який засвідчує договір, накладає арешт на квартиру. В цьому суть іпотеки – щоб не можна було відчужити нерухомість, накладається арешт. Питання в іншому: інколи бувають випадки, коли позичальник дізнається, що його іпотечне майно переоформлене на іншу компанію, на іншу фізичну особу чи банк собі на баланс узяв», - розповів Бабенко.
За його словами, про це можна дізнатись, побачивши в реєстрі, що тепер власником квартири чи будинку значиться банк. В такому випадку, пояснює він, потрібно йти в суд і оспорювати це. Бабенко додав, що деякі банки дійсно так чинять, оскільки вважають, що мають на це право.
Суди ж, додав адвокат, вважають по-різному: якщо це, наприклад, іпотечна квартира, яка підпадала під мораторій – тимчасову заборону на звернення стягнення на предмет іпотеки, банки не мають права переоформляти власність.
«Це частіше за все роблять з тими квартирами, які були в іпотеці і підпадають під мораторій. Поки він діє, банк не має права забирати житло, яке є єдиним житлом позичальника, якщо площа цього майна не перевищує законом встановлені межі. Для квартири це 140 кв.м., для будинку – 250 кв.м», - пояснив Бабенко.
Як повідомляв Знай.ua, юристка розповіла, як домогтися компенсації за затримки строків забудовником.
Також Знай.ua писав про те, що юристка розповіла, як перевірити ризики інвестування в новобудову.