Німеччина та Франція були відповідальними за вирішення українсько-російського збройного конфлікту із самого його початку, але скоро Ангела Меркель покидає посаду канцлера. У програмі «Акценти» з Тетяною Резвін політтехнолог Олександр Курбан поміркував над тим, як далі розвиватиметься ситуація з Мінськими угодами.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк зазначає політтехнолог, ЄС обрав Меркель як чергового з українського питання, тому що вона вважається доволі авторитетним гравцем на міжнародній арені, а сама Німеччина має гарні відносини з РФ, веде бізнес і має певний вплив. «Так заведено у світі, що пані Меркель, яка це все починала, має вплив на Путіна. Ми побачили, що ніякого впливу на Путіна за фактом вона не має», - констатує він.
Але зараз, каже Курбан, ситуація зміниться: Меркель йде з посади канцлера Німеччини і вже не буде черговою з українського питання. «На відміну від Росії та тоталітарних держав, перша особа не вирішує абсолютно все. Вона є вершиною айсберга, і кожне слово Меркель - це консолідоване рішення всієї структури, що захищає інтереси держави», - пояснює гість програми. Він додає, що всі заяви та рішення не належали особисто Меркель, вони узгоджувалися із корпораціями, Бундестагом, приватними та державними компаніями.
Загалом, каже експерт, українсько-російська війна зачіпає багато важливих питань: «З одного боку, вони хотіли миру і спокою в Європі. З іншого боку, їм потрібен був дешевий газ». Також Курбан зазначає, що Німеччина, окрім загрози для своїх інтересів з боку РФ, побачила ще й небезпеку з боку США.
Принагідно експерт коментує ситуацію із Францією: президент намагався взяти справи на себе, але через брак знань і досвіду йому це не вдалося. А відтак, каже він, невідомо, кого вирішать зробити новим черговим з питань України.
Як повідомляв Знай.ua, Курбан заявив, що найближчим часом війна на Донбасі не закінчиться.
Також Знай.ua писав про те, що Курбан спрогнозував подальше поглиблення конфлікту на Донбасі.