Цивілізація - не замкнута система. Вона розвивається збалансовано тоді, коли розширюється не дуже швидко і не надто повільно. В ефірі програми Руслана Бізяєва «Культ особистості» аналітик-прогнозист, консультант зі стратегії Володимир Стус розповів, як війни впливають на розвиток цивілізацій.

«І те й інше погано. Але варіант критичної світової війни - це варіант недостатніх можливостей для колонізації, коли відкривається занадто мало, - робить висновок аналітик. - Ми ж говоримо про циклічний процес. То найближчий аналог - це час Реформації, великих географічних відкриттів і Відродження. Друга світова війна - це найближчий аналог ХVI століття. Але там було все м'якше, на перший погляд. Тому що тоді Колумб відкрив новий світ. Гагарін полетів вже пізніше, набагато пізніше, і він не відкрив новий світ, доступний до колонізації на досягнутому технологічному рівні».

Аналітик вважає, що ідеальний час для першого польоту людини в космос настав би через чотириста з гаком років після відкриття Америки Колумбом.

«Якби було повне повторення, Гагарін би відкрив новий світ, доступний для колонізації, в першій половині 90-х років. Так, було б усе м'якше у військовому плані, тому що всі бажаючі могли поїхати, і ресурсів досить. І всі бажаючі могли їхати і освоювати новий світ справедливого суспільства в новому світі», - говорить він.

Популярні новини зараз

Михайло Поплавський задзвенів бубенчиками й показав свій солодкий плід: "Вже в очікуванні"

З червоної зони готові вийти шість областей: коли і де чекати послаблення карантину

Українка придбала болти та гайки замість омріяного iPhone: доведеться платити кредит

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Єрмолаєв вважає, що Китай стає центром нового геополітичного полюса.

Також Знай.ua повідомляв, що українці, виробляючи космічні технології, стали найбільш опущеними людьми в Європі.