Цивілізація - не замкнута система. Вона розвивається збалансовано тоді, коли розширюється не дуже швидко і не надто повільно. В ефірі програми Руслана Бізяєва «Культ особистості» аналітик-прогнозист, консультант зі стратегії Володимир Стус розповів, як війни впливають на розвиток цивілізацій.

«І те й інше погано. Але варіант критичної світової війни - це варіант недостатніх можливостей для колонізації, коли відкривається занадто мало, - робить висновок аналітик. - Ми ж говоримо про циклічний процес. То найближчий аналог - це час Реформації, великих географічних відкриттів і Відродження. Друга світова війна - це найближчий аналог ХVI століття. Але там було все м'якше, на перший погляд. Тому що тоді Колумб відкрив новий світ. Гагарін полетів вже пізніше, набагато пізніше, і він не відкрив новий світ, доступний до колонізації на досягнутому технологічному рівні».

Аналітик вважає, що ідеальний час для першого польоту людини в космос настав би через чотириста з гаком років після відкриття Америки Колумбом.

«Якби було повне повторення, Гагарін би відкрив новий світ, доступний для колонізації, в першій половині 90-х років. Так, було б усе м'якше у військовому плані, тому що всі бажаючі могли поїхати, і ресурсів досить. І всі бажаючі могли їхати і освоювати новий світ справедливого суспільства в новому світі», - говорить він.

Популярні новини зараз
Слідом за березневою індексацією пройде ще одна: кому підвищать пенсії Більше жодної "Укрпошти": пенсіонерам дозволили перевести виплати Доведеться йти до ТЦК: нові правила зв'язали руки українцям Не чекайте, поки картку заблокують: що терміново вимагає ПриватБанк від українців
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Єрмолаєв вважає, що Китай стає центром нового геополітичного полюса.

Також Знай.ua повідомляв, що українці, виробляючи космічні технології, стали найбільш опущеними людьми в Європі.