Нещодавно був прийнятий Закон про індустріальні парки в Україні. Що це означає для держави і які наслідки приверне? Про це у програмі Юрія Романенка «Романенко. Бесіди» розповів народний депутат, глава Комітету економічного розвитку ВР України Дмитро Наталуха.

«Індустріальні парки - це, перш за все, можливість для самої країни. Коли до нас іноді заглядають якісь товариші в стилі Фольксвагена, або навіть виробництво українського всюдихода Шерп, вони кажуть: «Ні, хлопці, все класно. Логістичне місцезнаходження здорово, середня освіченість співробітників відмінна. Але що ще ви нам запропонуєте такого, щоб ми у вас залишилися?». Ми зазвичай жуємо соплі і говоримо: «Ну, дивіться, у нас тут дешева робоча сила і все інше». І все», - каже він.

Таким чином, держава втрачає реальні перспективи: залучення інвесторів, створення робочих місць і додаткової вартості. Наталуха сподівається, що «це трошки зміниться».

Він каже: «Фактично ми прийняли Закон про індустріальні парки в Україні, який, в першу чергу, дає державі інструмент за конкуренцію іноземного інвестора. І внутрішнього, безумовно. Тобто коли приїде, умовно кажучи, наступний Фольксваген, це реальна історія, це було в Чернігівській області. Вони розглядали її як майданчик для будівництва. Але ми не змогли їм нічого запропонувати. Ми не змогли запропонувати їм те, що змогли запропонувати Польща, Молдова, Румунія, Туреччина».

А зараз ми можемо сказати: «Хлопці, ось буде майданчик. До нього проведені всі комунікації за рахунок держави».

Популярні новини зараз

Тимошенко у погонах "проїхалася" по залі Парламенту

Катерина Репяхова згадала важкі часи до заміжжя з Віктором Павліком: "Я могла мало"

У Приватбанку не можна оплатити комуналку: українці не знають, куди бігти

Сина легенди "Танців з зірками" Ілони Гвоздьової не захотіли лікувати без грошей: швидка їхала півтори години

Показати ще

Держава підводить дороги, воду, електроенергію, компенсує підключення.

«Більш того, цей закон дозволяє, якщо ви взяли кредит під свою діяльність на території індустріального парку, вона компенсує вам процентну ставку по кредиту. І це вже щось», - робить висновок нардеп.

Знай.ua повідомляв, яким, за словами Кочеткова, було уявлення про незалежність України: «Тільки треба мову, вишиванку, герб намалювати – і все буде гаразд! Виявилось, не зовсім так».

Також Знай.ua повідомляв твердження Єрмолаєва, що стійкість - це не тільки економічні показники.