Влада заявляє, що збирається запровадити другу вертикаль пенсійної реформи, тобто накопичувальну систему. Чим це обернеться, міркує політолог і кандидат філософських наук Олександра Решмеділова у програмі «Суть подій» на каналі ZNAJ.UA із журналісткою Любов'ю Завальнюк.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПередусім гостя програми зазначає, що кожна реформа має мати видаткову статтю, забезпечену бюджетом. «Я думаю, що зараз взагалі всі соціальні ініціативи будуть пущені під хірургічний скальпель», - переконана вона.
Водночас Решмеділова зауважує, що попри «людиноорієнтованість», як заявляє влада, попередніх бюджетів, із соціалкою в Україні тяжко і суспільство це бачить. Також вона додає, що навколо певних міністрів особливо концентрується негатив якраз-таки через невдоволення людей. Експерт пояснює, що причиною цьому є непопулярні ініціативи та недалекоглядні заяви. Те саме, каже вона, і з накопичувальною пенсією. «Заявлені грандіозні і амбітні плани, але хто їх буде організовувати і за них відповідати?», - запитує політолог.
Вона пояснює, що будь-які грандіозні трансформації передусім потребують гарантій їхньої реалізації. «Хто за це буде відповідати, тому що сила слова в якихось трансформаціях має бути підкріплена політичною відповідальністю», - підкреслює Решмеділова і запитує, хто ж буде запускати другу вертикаль пенсійної реформи.
Отже, гостя програми зазначає, що має сумніви щодо якихось різких розворотів. «Ми навіть побачили, що розворотів не було при зміні електоральних циклів в плані реформування», - зауважує експерт. Як пояснює Решмеділова, причина цього полягає в тому, що ініціатива не йшла від самих українців.
Як повідомляв Знай.ua, Решмеділова заявила, що найважче в Україні - це бути самотнім пенсіонером.
Також Знай.ua писав про те, що Сотскова розповіла, звідки беруться і нараховуються гроші на пенсії.