В ефірі програми «Юристи відповідають» адвокат Олег Гайдучок, фахівець у сфері супроводу і захисту бізнесу розповів, як і на яких ресурсах потрібно перевірити бізнес-партнера перед початком співпраці, а також пояснив, на що звертати увагу при такій перевірці.

Юрист зазначив, що у випадку з бізнес-партнерством мова йде мінімум про ТОВ, коли є учасники, статутний капітал і задокументовані власники бізнесу. За його словами, коли в такий бізнес хтось входить, інвестує гроші, передає якусь технологію – завжди є ризики, і цих людей необхідно перевіряти.

«Насправді сьогодні є дуже багато прекрасних ресурсів, за якими можна дивитися. Почнемо з того, що в принципі, якщо партнерство реально нормальне, то у людини, з якою починається співпраця, вже на руках буде хоча б паспорт і ідентифікаційний код. Маючи ці дані, ми вже можемо використовувати найпростіше – в телеграмі є Open Data Bot, є система YouControl, Contragent і тому подібні системи, зайшовши в які і ввівши особисті дані, які добровільно передали, можна переглянути як в принципі юридично поводиться людина», - розповів Гайдучок.

Адвокат додав, що в Україні є також реєстр виконавчих проваджень та реєстр боржників, тому з відкритих джерел можна побачити, наприклад, що людина 10 разів порушила ПДР, повинна грошей банку, фігурує у відкритих судових справах. Тобто, пояснює юрист, можна побачити, наскільки впевнені у потенційного партнера позиції.

«Якщо у людини зареєстровано 30-40 підприємств – теж недобре. Або людина говорить про те, що у неї багато грошей, все добре, вона зараз в бізнес увійде і все буде прекрасно, але, коли навіть за цими банальними базами переглянути людину, і за нею взагалі нічого немає – ні майна, ні бізнесу – це теж маркер. Тому що те, що він говорить, і те, що ми бачимо з відкритих джерел – дві кардинально різні речі», - каже Гайдучок.

Популярні новини зараз

"Кожен зможе відчути себе Карлсоном і політати": потужна стихія накриє українців з головою, синоптик Діденко попередила про негоду

Подорожчання газу зробить недоступними найнеобхідніші продукти: як зросли у ціні цукор, хліб, олія, яйця

Щеня віддячило своєму рятівнику, перетворившись на циркового гімнаста - "Ніколи не зупиниться"

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще

Раніше Знай.ua повідомляв, що юристка розповіла, як підтвердити досвід роботи для імміграції в Канаду без офіційного працевлаштування.

Також для Знай.ua юрист розповів, чи можна реструктуризувати гривневий кредит.