«Ми бачимо необхідність не те що створити, наприклад, інвестмайданчик для заходу інвесторів через індустріальний парк, а в тому числі розташовувати виробництво і таким чином підтримувати цей регіон. По Одещині і Закарпаттю, звичайно, на сьогодні цих ризиків менше. Але наш підхід по регіональній політиці такий: ми умовно поділили, чи об’єднали всю Україну в десять функціональних зон, або територій», - каже він.

Це не кластери. Їх поділили за соціально-економічними показниками.

«Визначили, які території мають спільний потенціал, який треба підсилити. І який бар’єр, який треба знизити. Таким чином, у нас є макрорегіон чотирьох областей. Це Приазов’я, Чорне море. Це Херсонська, Миколаївська, Одеська і Запорізька області. Тобто від Бердянська, де є, наприклад, Кирилівка, величезний туристичний потенціал. Південь, Одещина, саме місто Одеса. Просто неймовірні інвестпроєкти, які можуть бути цікаві в тому числі за рахунок фінансування з держбюджету. Стежка здоров’я в Одесі. Тобто, перетворити місто, яке на сьогодні реально є трасою, забруднене, в екологічно чисте, на набережну», - описує посадовець.

Є інший потенціал, у Карпатах. Це чотири області: Івано-Франківщина, Чернівецька, Львівська та Закарпатська.

«Це Карпатський макрорегіон. Державні інвестпроєкти – звичайно, це тренувальна база олімпійського резерву. Інфраструктурні бар’єри - потрібно елементарно зшити цю дорогу одним кільцем, щоби з Франківська до Закарпаття можна було доїхати напряму. Неймовірний проєкт в одній із громад на Івано-Франківщині – створення там центру вівчарства. Люди скооперувалися, які вирощують високоякісних породистих баранів, які просто продаються в тому числі за кордон. Це буде туристичним магнітом», - розповідає Лукеря.

Популярні новини зараз
Пенсіонери можуть отримати тисячу гривень на ліки: кому та на яких умовах виплатять допомогу Українців накриють масштабні перевірки у липні: нові правила варто знати, аби не втратити виплати Велике місто може опинитися в напівоточенні: українцям загрожують серйозні бомбардування "Попереду кривава осінь": командир ЗСУ порадив українцям готуватись до найгіршого
Показати ще

Знай.ua повідомляв твердження Наталухи, що закон про індустріальні парки на папері існує більше десяти років.

Знай.ua повідомляв також, що Один долар, вкладений в індустріальний парк, приносить 5 – 6 доларів прибутку.