Цієї теми він торкнувся в ефірі програми Геннадія Друзенка «Конституційна кухня».

«Дійсно, на початку 1990-х років існувало глибоке розуміння необхідності нової Конституції. Це розуміння базувалося на досвіді польської «Солідарності», хоча вона у своїй країні спрацювала набагато краще, ніж Народний Рух в Україні. Адже в Польщі влада виконала свою частину домовленостей, і Бальцерович почав реформи разом з президентом Ярузельським. Тому «Солідарність» просунулася в демократизації своєї країни набагато далі, ніж Народний Рух. Результати цього ми можемо бачити зараз. Іншим прикладом послужили балтійські країни». - каже він.

За його словами, в цих країнах після здобуття незалежності не стали розробляти нові Конституції, а повернулися до тих, які існували до радянської анексії.

«При цьому все інше законодавство, в першу чергу економічне, вони запозичили у сусідніх країн. На мій погляд, і Україні слід було вчинити так само», - каже Юрій Костенко.

Популярні новини зараз
Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії Пенсіонери отримають "бонус" у 500 гривень: чекати не довго
Показати ще

Як повідомляє Знай.ua, раніше він розповів про процес ядерного роззброєння України.

Також Знай.ua повідомляв, що, за словами Костенка, політичне рішення про денуклеаризацію України було прийнято ще до того, як вона стала незалежною.