Його слова прозвучали у програмі Мирослави Бобровської «Як насправді?».

«Медичну галузь в Україні як і раніше фінансують за залишковим принципом, тому в ній завжди катастрофічно не вистачає коштів. А після зміни системи бюджетування лікувальних установ ситуація стала ще гірше. Але головна причина нинішньої проблеми – інша. У керівництві МОЗ надто сподівалися на високі темпи вакцинопрофілактики. Та й вся державна влада на це сподівалася. Планувалося сформувати колективний імунітет хоча б у 30 відсотків населення. Хоча фахівці пояснювали й Віктору Ляшку, і Ігорю Кузіну, що однією вакцинопрофілактикою епідемію в Україні не перемогти», - зазначає гість програми.

За його словами, ситуацію значно змінила поява штаму «Дельта».

«Дельта» відкидає справу формування колективного імунітету на кілька років назад. І мова тут йде не про Україну, а про весь світ. Поява цього штаму поламала всі прогнози», - говорить Сергій Кравченко.

Популярні новини зараз
Гороскоп на суботу 22 лютого: хто має бути обережним, а кому варто відпочити "Давайте трошки поживемо": Євген Кошовий прокоментував закриття "Квартал 95" Пенсіонерів ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, навіщо та чому зупинять виплати на карти Слідом за березневою індексацією пройде ще одна: кому підвищать пенсії
Показати ще

Як повідомляє Знай.ua, раніше він нагадував, що епідеміологи ще з середини літа прогнозували новий ріст захворюваності COVID-19.

Також Знай.ua повідомляв, що, за словами Кравченка, для особливо небезпечних інфекцій в Україні немає критеріїв епідеміологічного порогу.