Про це вона розповіла у програмі «Що далі?» на каналі «Знай 24».

Як розповідає Ставнійчук, ще у 1992-1993 роках Україна приступила до вивчення традиційних демократичних інструментів, які працюють у Західній Європі та Сполучених Штатах. До того ж, додає вона, ці інструменти пристосовували до реалій України.

Тим не менш, зауважує юрист, інститут лобізму законодавчо ніхто так і не врегулював. Зокрема, пояснює вона, законопроєкти є, але їх ігнорують і не ставлять на голосування. «І для держави, і для політичних сил було б корисним, якби все стало прозорим: хто лобіює, чому він це робить, і навіть – за скільки», - міркує Ставнійчук.

Аби не бути голослівною, вона наводить у приклад США. Зокрема, каже експерт, американські лобісти, які працюють з українським керівництвом та «Нафтогазом», декларують все в Міністерстві юстиції, деколи навіть інформація доходить і до України. «А влада Сполучених Штатів має можливість відстежувати той чи інший вплив», - підкреслює гостя програми і додає, що Україні варто взяти приклад із США.

Також Ставнійчук акцентує на важливості інструментів народовладдя. «Коли команда Зеленського йшла на вибори, вона обіцяла кодекс народовладдя і мені ця ідея дуже подобається. Потрібно регулювати не лише вибори та референдуми, а й інструменти прямої демократії», - підсумовує вона.

Популярні новини зараз
Будете служити неподалік від дому: хто зможе обрати посаду та місце в ЗСУ В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла Про штраф ТЦК розповість мобільний додаток: що вигадали для ухилянтів Забудете це вписати - не мрійте про субсидію: ПФУ нагадав про важливий нюанс
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Ставнійчук розповіла, що потрібно для боротьби з олігархатом.

Також Знай.ua писав про те, що Ставнійчук вказала на важливість механізмів прямого народовладдя для України.