Про це Анатолій Якименко розповів у своєму блозі на YouTube.

«Почнемо з колективного імунітету, але насправді це питання не є простим. Коли колективний імунітет існує, то він пов'язаний з закінченням епідемії та пандемії. Поняття про колективний імунітет у нас з'явилося приблизно в 30-х роках минулого століття, коли педіатри помітили такий феномен. Якщо загальна кількість перехворілих дітей перевищувала 50-60%, то захворюваність на вітрянку або кір різко зменшувалася, так виникло поняття колективного імунітету», - розповів він.

Якименко сказав, що таким чином колективний імунітет досягався у природній спосіб за рахунок того, що діти хворіли цими захворюваннями. В епоху вакцин колективний імунітет досягався шляхом щеплення, підтвердив він, яке мало охоплювати 95% населення. Тобто для природного колективного імунітету треба, щоб перехворілих було 60-70%, а для того, щоб досягнути колективного імунітету штучним способом, треба вакцинувати 95% населення. За його словами, необхідно вакцинуватися, щоб здобути колективний імунітет.

«Колективний імунітет досягається шляхом повної завершеної вакцинації. Вважається, що на планеті мають бути вакцинованими приблизно 3 мільярди людей, щоб був колективний імунітет. Інакше досягнути колективного імунітету неможливо. Тому колективний імунітет – це сума імунітетів, досягнутих природним та штучним шляхом», - резюмував він.

Популярні новини зараз

Донька Арсена Мірзояна і Тоні Матвієнко вперше вийшла на велику сцену - скоро заспіває, як бабуся Ніна

"Кадетство" - серіал, який всі дивилися після школи: як виглядають актори через 15 років

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

Новий штам коронавірусу "Омікрон" вже косить молодих: лікар розповів про перші симптоми - втома, прискорений пульс та температура

Показати ще

Як повідомляє Знай.ua, раніше він публічно відмовився від вакцинації проти коронавірусу.

Також Знай.ua повідомляв, що КМДА пояснила, чому опалювальний сезон не для всієї столиці розпочався одночасно.