Про це він розповів на своєму YouTube-каналі.

«Насправді саме 1 грудня 1991 року на світ народилася незалежна українська держава. Це тільки здається, що питання відзначення Дня Незалежності – це другорядне і схоластичне. Насправді ж це питання центральне. І саме від відповіді на нього імпліцитно, тобто непрямо, залежить відповідь, хто ж насправді суверен і головний бенефіціар в цій державі», - заявив Друзенко.

За словами правника, якщо це парламент, який ухвалив 24 серпня 1991 року Акт проголошення незалежності, а за рік до того прийняв Декларацію про державний суверенітет – тоді це одна модель державності. Він додав, що така модель має місце, наприклад, у Великій Британії. Друзенко пояснив, що у країнах, які дотримуються британської традиції, сувереном дійсно є парламент та зібрані в парламенті еліти, які беруть відповідальність за долю країни.

Інша модель, зазначив він, вийде, якщо сувереном є народ України, який на референдумі 1 грудня проголосував за те, щоб наша держава була насправді незалежною. За його словами, якщо подивитися на різні соцопитування, то саме питання незалежності і бажання керувати долею власної держави – це найглибша підвалина, яка об’єднує нас в українську націю.

«Бо всі решта питань розділяють нас іноді порівну, іноді відносно 60/40 чи 55/45. Але коли ми подивимось на питання незалежності – завжди, навіть в найгірші, найтемніші роки модерної української державності ми мали 80+. А іноді ця цифра сягала 90%», - зазначив Друзенко.

Популярні новини зараз
Доплатять 300, 500 чи 1000 гривень: у кого з українців зростуть пенсії вже навесні Одних виселять, іншим нададуть квартири: житлові правила повністю змінять Ціни на основні продукти харчування поб'ють рекорди: на чому українці будуть змушені економити ТЦК полює на безробітних? Воєнкоми пояснили нюанси мобілізації
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Кириченко пояснила, чому українці не реагують на неконституційні дії влади.

Також Знай.ua повідомляв пояснення Олеся Донія, чому кожна влада в Україні думає, що вона прийшла назавжди.