Про це він розповів у своїй програмі «Антишпора від Подорожнього».

«З урахуванням соціального призначення політики вона може бути визначена як діяльність з керівництва та управління суспільством на основі публічної влади. Політика виникла водночас із соціальною, етнічною та релігійною диференціацією суспільства. Політика виникла як нагальна потреба в соціальній силі, здатній забезпечити реалізацію особистих, групових, суспільних інтересів, регулювання відносин між людьми для збереження цілісності суспільства», - пояснив Юрій Подорожній.

Він також розповів, які основні критерії класифікації політики існують. Так, зазначив політтехнолог, за сферою суспільного життя розрізняють економічну, національну, екологічну, військову, соціальну, науково-технічну та культурну політику, за об’єктом впливу – внутрішню та зовнішню, за масштабами – міжнародну, світову, локальну та регіональну. Також, додав він, за терміном дії розрізняють такі види політики як короткострокова, середньострокова, довгострокова, а за метою - політика нейтралітету, національного примирення, політика відкритих дверей, політика великого стрибка, політика компромісу.

«У найбільш загальному вигляді за спрямованістю політика кожної окремої держави поділяється на внутрішню і зовнішню. Внутрішня політика – це діяльність держави та інших політичних інститутів, яка охоплює різні сфери суспільного життя і спрямована на збереження, реформування або докорінну зміну чинних суспільних відносин. Основні види внутрішньої політики розрізняються залежно від найважливіших сфер суспільного життя. Такими видами є економічна, соціальна і культурна політика. Кожен із цих видів політики спрямований на регулювання певного виду суспільних відносин і у свою чергу складається з ряду різновидів», - розповів Юрій Подорожній.

Наприклад, пояснив політтехнолог, економічну політику складають промислова, аграрна, фінансова, інвестиційна, структурна, науково-технічна, зовнішньоекономічна та інші різновиди політики, культурна політика охоплює сферу духовного життя суспільства, а соціальну політику розрізняють залежно від груп соціальних спільностей як її об’єктів. Такими різновидами, зазначив Юрій Подорожній, є політика соціального партнерства, спрямована на регулювання відносин між суспільними класами, етнічна, або національна, демографічна, молодіжна, пенсійна, регіональна політика тощо. Галузевими різновидами соціальної політики, за словами експерта, є житлова, політика у сфері охорони здоров’я та освітня політика.

Популярні новини зараз
Бронювання анулюють без попередження: за ким прийде ТЦК через нові правила Пенсіонерів ощасливлять допомогою: заплатять по 4000 гривень У всіх областях України: ТЦК запровадили важливі нововведення для військовозобов'язаних "Попереду кривава осінь": командир ЗСУ порадив українцям готуватись до найгіршого
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Юрій Подорожній заявив, що Мінські угоди мертвонароджені.

Також Знай.ua писав про те, що Юрій Подорожній прокоментував заяви Бурби щодо розслідування Bellingcat у справі «вагнерівців».