Журналіст і телеведучий Дмитро Гнап розглянув питання, чому в Україні виконавча влада будь-якого рівня не вважає судові рішення обов'язковими для себе.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСвою думку він висловив у програмі «Розмова з Анатолієм Якименком».
«Якщо, наприклад, зі школи звільнили вчителя за невиконання розпорядження МОЗ, то для директора школи це розпорядження важливіше, ніж рішення суду про відновлення вчителя на роботі. А якщо вчитель подасть апеляцію та виграє справу, то на роботі його все одно не відновлять. І йдеться не лише про звільнення: наша традиція така, що влада може нехтувати рішеннями судів – не во всіх випадках, але в багатьох. Наші суди – це фактично придаток влади, вона може за бажанням користуватися їх рішеннями чи не користуватися. Головне – інтереси чиновників. Загальна проблема усієї України – правовий нігілізм», - вважає Дмитро Гнап.
Звідси, на його думку, походить тотальна несправедливість влади.
«Українські суди займаються чим завгодно, лише не встановленням справедливості. Судді когось карають, когось милують, але те й інше не має жодного стосунку до справедливості. Саме тому в українському суспільстві існує такий низький рівень довіри до судової системи», - підкреслює Дмитро Гнап.