Політичний аналітик Руслан Бізяєв поділився своїми міркуваннями щодо того, хто стоїть за масовими протестами казахів, які тенденції та сили, а також можливі організатори.

Про це він розповідає у програмі «Прогноз» на каналі «Знай 24».

За словами аналітика, протести у Казахстані мають зовнішні і внутрішні фактори. «Зовнішній у тому, що у Казахстані йде протистояння Росії та Китаю», - каже він. Зокрема, розповідає Руслан Бізяєв, Назарбаєв мав щільну співпрацю з Великобританію, а один із лобістів на Заході – колишній прем’єр країни Тоні Блер. До того ж, додає гість програми, після Назарбаєва в Казахстан прийшов капітал.

Далі він розповідає про внутрішні фактори: «Внутрішній фактор – це протистояння Токаєва та Назарбаєва з його оточенням». Як пояснює аналітик, люди Назарбаєва займали головні посади у структурі влади Казахстану, сюди входять і силові відомства. «Жодний Майдан у Казахстані був би неможливий, якби його не пропустив Комітет національної безпеки», - підкреслює Руслан Бізяєв.

Принагідно він згадує, що в Україні така ситуація була протягом 2013-2014 років, а щоб люди були готові до вуличних боїв, необхідний час і прикриття.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам змусять перерахувати виплати: індексацію визнали незаконною Ухилянтам змінять штрафи вже влітку: які оновлення будуть у "Резерв+" ПриватБанк зробив термінову заяву для своїх клієнтів: швидше перевіряйте Верховна Рада пропонує звільнити українців від оплати комунальних та житлових послуг
Показати ще

Загалом же, міркує експерт, головною причиною стало те, що Токаєв усвідомив своє небажання бути оперетковим «президентом» при більш реальному – Назарбаєві.

Як повідомляв Знай.ua, Ялі пояснив, чому виникли протести у Казахстані.

Також Знай.ua писав про те, що Ялі розповів про вплив політичної конкуренції на виникнення протестів у Казахстані.