Філософ Сергій Дацюк поміркував над тим, з яких причин зовнішня українська політика за весь час незалежності держави будувалася неправильно.

Про це він розповів у програмі «Романенко. Бесіди».

Гість програми звертає увагу на те, що з моменту проголошення незалежності Україні змінила свою зовнішньополітичну позицію два рази. «І обидва рази ці рішення були рефлексивними, вони приймалися не як результаті мозкового штурму чи загальнонаціонального круглого столу», - підкреслює він. Зокрема, зазначає Сергій Дацюк, спершу Україні позиціонувала себе як позаблокову та нейтральну державу, але у 2014 році було взято курс на вступ у НАТО та ЄС.

Філософ зауважує, що цій темі не присвячено ані книг, ані досліджень, ані статей. «Чим керувалися люди, які прописали у Конституції курс у НАТО та ЄС? Відповіді немає, як немає і розмови про розуміння», - міркує він.

Як пояснює гість програми, одиниця розуміння – це рефлексивна модель або є їхній набір. У приклад Сергій Дацюк наводить модель мирного життя, де описується характер відносин України з РФ та ЄС, вказується, з ким вони дружні. Він переконаний, що ця модель і повинна стати базою зовнішньої політики України.

Популярні новини зараз
Більше не доведеться виживати на мізерну пенсію: кому доплачуватимуть понад 2 тисячі гривень В Україні впроваджують нові правила перерахунку пенсій: на скільки виплати побільшають Платіж за світло автоматично списуватиметься з карток споживачів: нові правила оплати До Європи просто так вже не потрапити: українцям змінили правила в'їзду - кого не впустять
Показати ще

До того ж, додає філософ, країна повинна мати модель дії на той випадок, якщо виникне військова загроза. «Йдеться про загрозу із застосуванням звичайної зброї, а ядерна загроза – це вже третя модель», - каже він і додає, що ядерна війна принципово відрізняється від звичайної.

Як повідомляв Знай.ua, Бортник розповів про можливі зовнішньополітичні курси України.

Також Знай.ua писав про те, що Кучухідзе заявив, що Росія навряд чи зміниться.