Які ще варіанти заміни пластикової соломинки доступні українцям, написав на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Відмова від одноразових пластикових соломинок – всесвітній тренд, якого легко дотримуватися. Це річ, яка абсолютно не потрібна більшості з нас. Навіть повна відмова від їх використання не позбавить зручності обраний стиль життя. А для тих випадків, коли соломинки потрібні, існує багато безпечніших альтернатив", – сказав Костянтин Яловий.
За його словами, один із таких варіантів нещодавно запропонували в Китаї. Трубочки для напоїв почали виготовляти із бактеріальної целюлози. Вироби з неї є міцними, витривалими, зручними у використанні та дешевими. І головне – безпечними для довкілля і здоров'я.
В природних умовах вони розпадаються на великі фрагменти за 15 днів, за 45 – стають майже непомітними, а після двох місяців повністю розкладаються. Для порівняння, собівартість виготовлення трубочки з бактеріальної целюлози коштує 0,3 цента, з пластику – 0,2 цента, з паперу – 4 центи.
Яловий розповів, які ще альтернативи одноразовим пластиковим соломинкам доступні українцям?
- Паперові. Ці соломинки хоч і дорожчі по собівартості, але досить безпечні і після використання легко перероблюються на компост.
- Бамбукові. Легкі, приємні на вигляд, багаторазові та 100% органічні і легко миються.
- Очеретяні. Дешевші за бамбукові та мають різні діаметри. Товстіші підійдуть для щільних напоїв, таких як смузі.
- Солом'яні. Один з найкращих одноразових варіантів. Виготовляються з цільної стеблини пшениці.
- Металеві. Довговічні та суперміцні. Стильну металеву соломинку можна постійно носити з собою в сумці, як оригінальний аксесуар.
- Їстівні. Виготовляються з води та борошна твердих сортів пшениці. Нагадують довгі макарони, якими власне і є.
"Свій ековаріант соломинок для вечірки з коктейлями чи повсякденного використання ви можете легко замовити в українських інтернет-магазинах", – зазначив Костянтин Яловий.