Про це він розповів у програмі Віталія Кулика «Археологія майбутнього».

Експерт розповідає, що під час Великої Французької революції: з’явилася ідея нації, яка хоче отримати свої ліберальні свободи та скинути монарха. Тоді, додає він, і виникла ідея націонал-демократії. З іншого боку, зазначає Віктор Таран, у кожній країні ця ідея реалізовувалася по-своєму. Водночас політолог підкреслює, що це був радше тренд і йшлося навіть не стільки про результат.

Україна ж, розповідає він, у 19 столітті також вирішила здобути власну національну ідентичність. «Ідея українського націоналізму виявлялася у різних партіях, але сутність була одна: боротьба з тоталітарною імперією, яка відмовляє нації у праві на існування», - пояснює гість програми. Тобто, зауважує він, українська нація існувала формально, але політично її не визнавали.

Отже, констатує Віктор Таран, так суспільство й сформулювало свій запит на націонал-демократію. «Ця ідея має на увазі й права людини, і ліберальні свободи», - підкреслює експерт.

Тим не менш, міркує він, після проголошення незалежності українські партії були налаштовані доволі деструктивно, через що до влади так і не потрапили. Зокрема, зазначає політолог, Кравчук не спирався на націонал-демократію, натомість обрав бюрократію, а Чорновіл і зовсім відійшов в опозицію.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 15 липня: підвищена нервозність, розчарування та невеликі нездужання Торкнеться клієнтів усіх банків: в Україні з 1 серпня нові правила розрахунку карткою В Україні вводять колективну відповідальність: єдине житло відберуть через борги родичів Навіть комуналку сплатити не зможете: Нацбанк посилив правила грошових переказів
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Іллєнко розповів, що може бути національною ідеєю України.

Також Знай.ua писав про те, що Чаплига назвав Мінські угоди капітуляцією державної ідеології.