Про це вона розповіла на каналі «Знай.ua».

«Тепер малі та середні підприємства зможуть в індивідуальному порядку домовлятися зі співробітниками про систему оплату праці та розмір зарплати, якісь там доплати, премії та робочий час, тривалість щотижневого відпочинку, а також про умови розірванні договору», - розповідає Катерина Котенкова.

Тим не менш, каже вона, юристи звертають увагу на такі моменти. По-перше, пояснює журналістка, норми законопроєкту №5371 діють саме для підприємств із чисельністю працівників більше 250 осіб, для решти ж вони фактично дозволяють погіршувати умови праці на підприємствах.

За її словами, до набрання чинності новим законом будь-які умови трудових договорів, які погіршують становище працівника порівняно з вимогами Трудового кодексу, є недійсними відповідно до статті 9. Новий же закон, зазначає журналістка, пропонує не вважати погіршенням становище працівника, відмінне від умов КЗпП, на підприємствах малого і середнього бізнесу.

«Також фахівців дуже збентежило це формулювання в тексті документа, де зазначено, що рівень зарплати у договорі має визначатися з урахуванням встановленого законом граничного мінімального розміру. Юристи зазначають, що слова «з урахуванням» не дають повної гарантії, що вимоги КЗоТу будуть виконуватися в індивідуальних договорах», - пояснює Катерина Котенкова

Популярні новини зараз
Пенсіонерів роздратують новим перерахунком: одним додадуть 2000 грн, а іншим – майже нічого Навіть тим, хто вчасно платить: українцям почали масово відрізати світло Українців перевірятимуть щомісяця: можуть зняти виплати та скасувати статус "Попереду кривава осінь": командир ЗСУ порадив українцям готуватись до найгіршого
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Романчук пояснив, чим відрізняється капіталізм від соціалізму.

Також Знай.ua писав про те, що Качура про законопроєкт щодо прав поляків в Україні.