За словами священнослужителя, інформацію про Соборування треба брати зі Святого Письма, а не з традиції богослужіння, власних бажань чи вимог.

«Православне догматичне богословське вчення говорить про те, що Таїнства відрізняються від інших богослужбових обрядів тим, що вони мають Боговстановленість», - пояснює Сергій Ющик.

Як він розповідає, згідно зі Старим Завітом, праобраз Соборування – єлей, який використовували, щоб помазувати чи освячувати царів, пророків, але головне – він застосовувався для лікування фізичних хвороб. Зокрема, додає протоієрей, у Новому Завіті зазначено, що апостоли зцілювали багатьох за допомогою цієї олії.

«Потрібно обов'язково розуміти, що, хоча єлей і використовується для помазування, але сам він не освячує і не зцілює. Акцентуємо увагу на тому, що «молитва віри зцілить хворого, і відновить його Господь; і якщо він гріхи вчинив, простяться йому» (Як. 5:15)», - розповідає Сергій Ющик.

Як пояснює священнослужитель, Соборування повинен завершувати канонічний священник, також важливо сама віра того, хто приступає до цього таїнства.

Популярні новини зараз
28 січня не виходьте з дому і обов'язково стукайте по дереву: прикмети та заборони на день Павла Фівейського Любитель молоденьких студенточок Михайло Поплавський вирішив повчити життю українців Порівняння цін у супермаркетах Німеччини та України - різниця колосальна До 60-ти чекати не потрібно: українцям запропонували вийти на заслужений відпочинок у 54 роки, що необхідно
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Карась заявив, що Кремль використовує війну для знищення пасіонарних громадян.

Також Знай.ua писав про те, що Новохатський розповів, як потрібно будувати новий проєкт української держави.