Про це він розповів у програмі «Різні люди».

Як розповідає бандурист, часто під час проводів бійців ЗСУ в останню путь люди розгублені, а під час останнього цілування западає страшна тиша. Якщо ще починається надгробне ридання чи істерика, зазначає він, то йде ланцюгова реакція, люди не знають, що із цим робити.

«І в цій ситуації пісня виконує таку певну спрямованість, як опора, і культурна опора, і спрямування емоцій, що це велика жертва на вівтар нашої перемоги і нашої боротьби за цю перемогу, це висока жертва», - пояснює Тарас Компаніченко.

За його словами, люди часто підходять і кажуть, що ніколи не думали, що ці пісні, які вони десь чули чи в книжках читали, будуть про них. Зокрема, зазначає бандурист, це стосується «Заповіту» Тараса Шевченка, який він ввів у традицію співати всім разом для більшого емоційного об’єднання, оскільки всі знають його текст.

«Люди розуміють, що це не просто про Шевченка, це про кожного з нас. Це якраз цей момент, що і поховайте та вставайте, кайдани порвіте і вражою злою кров’ю волю окропіте, а потім незлим тихим словом у сім’ї великій, вольній, новій – це і у сім’ї народів, і у твоїй конкретній, що буде продовження твого роду», - розповідає Тарас Компаніченко.

Популярні новини зараз
І Приват, і Ощад, і будь-який інший банк: українці ризикують залишитись без грошей, як врятуватися Україна подала заявку на пришвидшене приєднання до НАТО: Володимир Зеленський зробив термінову заяву Головне за ніч: можливість ядерного удару путіна, гідний удар України по лукашенку та "сюрпризи" опалювального сезону 22/23 Тоня Матвієнко зізналася, що вони з Арсеном Мірзояном бідують, не маючи грошей на життя: "У нас немає нічого"
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Компаніченко розповів, що війна росії проти України об’єднала людей різних віросповідань та конфесій.

Також Знай.ua писав про те, що Компаніченко розповів, чи можливий культурний, цивілізаційний діалог між українцями і росіянами.