Про це він розповів у програмі «Різні люди».

«Наука інтернаціональна. Це загальне розуміння того, як повинна працювати наука. Це науковий обмін, діалог, тим паче з’явився інтернет і тепер цей діалог узагалі спрощений. Ми, по суті, живемо у тій ноосфері, про яку мріяв Вернадський», - підкреслює Володимир Чернишенко.

З іншого боку, зазначає він, зрозуміло, що після 2014 року співпрацювати із російськими колегами складно, а після повномасштабного вторгнення й поготів. У приклад експерт наводить ситуацію, коли в лютому 2022 року у них мала вийти спільна стаття з білоруськими вченими у закордонному хорошому журналі. Але після 24 лютого, констатує він, українські вчені відкликали своє авторство. Тобто, підкреслює він, наука так само поза політикою, як і спорт.

«Війна ж не закінчувалася ніколи між Україною і росією, навіть не між Україною і росією, а між цими двома способами мислення чи навіть глобальніше – між вільним і рабським світом. Зараз просто загострення, коли спаде вода, ми знову матимемо якийсь мир, за який нам потрібно буде швидко готуватися до наступної війни», - міркує Володимир Чернишенко.

На думку гостя програми, говорити про закінчення російською-української війни варто так само, як і про війну світла і темряви у текстах культури: світло завжди перемагає, але десь у якомусь закуточку залишається цей шматок темряви.

Популярні новини зараз
7 років за ґратами та 40 тисяч гривень штрафу: всім "безликим" водіям загрожує жорстке покарання Вручення повістки на вулиці: кому з українців не можуть вручити папірець поза домом, відповідь юриста ПриватБанк мовчки закриває рахунки клієнтів, погашаючи "залишками" кредити: що відбувається Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Чернишенко розповів, чи зможе людство існувати далі без ГМО.

Також Знай.ua писав про те, що Чернишенко пояснив, чому вченим НАН України потрібні гранти.