В ефірі програми «Культ особистості» Руслана Бізяєва історик і політолог Кость Бондаренко розповів, яку стратегію політики вибрав Кравчук після розпаду Радянського Союзу і чим вона для нього обернулася.

«Кравчук успадкував економічну кризу, яка почалася десь в 1989 році, від Радянського Союзу. Він зробив ставку не на компартійну еліту при будівництві своєї вертикалі, а на партійно-господарський актив, тобто не на перших секретарів обкомів партій, а на голів виконкомів саме господарських структур», - говорить Бондаренко.

Історик розповідає, що Кравчуку довелося керувати країною, в якій фактично було 25 «міні-парламентів», і він намагався поєднувати елементи демократії з пострадянськими віяннями і наслідками пострадянських реформ.

«В результаті у нього вийшла серйозна каша: він вступив в конфлікт з парламентом, з урядом, почав втрачати підтримку. Відповідно, в результаті в 1993 році він зрозумів, що ситуацію він тримати в руках не може і треба йти на дострокові вибори, на яких він хотів перепідтвердити свій мандат», - розповідає Бондаренко.

Популярні новини зараз
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" "Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Показати ще

При цьому історик каже, що за Кравчуком стояли тоді еліти, які були саме українські, адже ніхто не може сказати, що представники партійно-господарської номенклатури були чужими елітами - вони всі були з України.

«Павло Лазаренко хіба чужий був? Він очолив Дніпропетровщину, став одним із стовпів влади Кравчука або, наприклад, Львівська область - пан Давимука. Це були місцеві, можна вважати, еліти, стовпи місцевого нобілітету. Навколо них формувалися і червоні директори, і голови колгоспів заможні, інші особи, які фактично могли дати і якісь гроші на кампанію, якщо треба, і так далі», - говорить Бондаренко.

Раніше Бондаренко заявив, що Захід не хотів розпаду Радянського Союзу.

Нагадаємо, Знай.ua повідомляв, що Друзенко заявив, що наступна революція в Україні буде черговий руїною.