У програмі блогерки Мирослави Бобровської «А як насправді?» юрист та аналітик Андрій Вігірінський торкнувся питання «Північного потоку-2». На його думку, в цій ситуації Європа повела себе прагматично.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк повідомляє аналітик, Німеччина сьогодні вирішила відмовитися від вугільної та атомної енергетики, водночас можна спостерігати зменшення газових викидів від генерації. «Тому ми планету рятуємо разом з Росією, адже можна так цю ситуацію обіграти», - каже Вігірінський про ситуацію з «Північним потоком-2».
Принагідно він згадує, що всі раділи перемозі Джо Байдена на президентських виборах, мовляв, він демократ і зможе допомогти Україні. Натомість, пояснює юрист, Байден до транзиту ставиться інакше: він не піде на контрпродуктивні дії щодо Німеччини. Отже, Вігірінський робить висновок, що всі в цьому світі діють лише у своїх прагматичних інтересах.
Водночас експерт відзначає зміну риторики української влади. «Арестович сказав, чому ми весь час Європу розцінюємо як вчителів, а ми як учні повинні беззаперечно виконувати все?», - розповідає Вігірінський. Він підкреслює, що Україна справді завжди мала європейські директиви, вимоги у плані енергетики та держуправління за правильні і єдині можливі.
Сам же аналітик дотримується думки, що риторика влади завжди має кілька векторів. Він пояснює, що один вектор спрямований всередину країни, на електорат, який чекає слово сильного керівника, а другий – зовні, він дає розуміння нашого ставлення до тієї чи іншої ситуації.
Вігірінський додає, що світ повинен розуміти неспроможність України тягатися з найрозвиненішими країнами – Сполученими Штатами та Китаєм. «Тому робити різкі заяви в бік більш сильних партнерів не зовсім правильний крок», - міркує експерт.
Нагадуємо, Карасьов розповів, що означає запрошення Байденом Путіна.
Раніше Знай.uа повідомляв про те, що Вігірінський сказав, що Україні пощастило з цінами на експортні товари.
https://www.youtube.com/watch?v=Zw_LDOeecD4&feature=youtu.be