У західному світі існує рух за скорочення числа особистих речей. Чи можна вважати це проявом тенденції, яка стане панувати у світі майбутнього?

Свою думку з цього приводу в програмі «Головне питання з Борисом Бронштейном» виявляє футуролог Олексій Толкачов.

«Ми всі травмовані дефіцитом, ми не знаємо, що чекає нас в майбутньому. Тому потрібно готуватися до всього. Раптом щось станеться, а у мене на балконі стоїть старий диван. Європейці давно вже забули, що таке матеріальні кризи. Вони розуміють, що в будь-який момент можуть піти та купити те, що їм потрібно. Ілон Маск продає нерухомість, вона йому вже не потрібна. Мова йде саме про добровільне обмеження споживання – люди просто розуміють, що якась річ їм не потрібна. Тут необхідний високий ступінь усвідомленості. Можна згадати старий жарт: хто щасливіший, той, у кого десять мільйонів доларів, чи той, у кого десять дітей? Щасливіший той, у кого десять дітей – бо йому досить», - жартує футуролог.

А ось споживання, зазначає він, достатнім не буває. Навіть «Мерседес» останньої моделі через рік застаріє, і знадобиться щось новіше.

«В рамках споживчої парадигми задоволення неможливе. Істинне щастя може складатися в парадигмі творення і дослідження. Варто було б провести експеримент: забезпечити безумовний основний дохід, наприклад, тисячі осіб. Як вони будуть себе вести, знаючи, що їх матеріальні потреби, скажімо, на найближчі десять років задоволені?», - цікавиться Олексій Толкачов.

Популярні новини зараз

Віктор Павлік розповів про велике горе: "Потрапив в аварію, покалічений..."

Суддя "Танців з зірками" Катерина Кухар показала, хто зможе замінити її на паркеті: "Найкращі майстри"

Тарас Тополя приголомшив зізнанням, українці переживають за Alyosha :"З приставкою "екс"

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Показати ще

Як повідомляє Знай.ua, раніше він розповів про четверту індустріальну революцію.

Також Знай.ua повідомив, що, на думку Толкачова, праця є найважливішим елементом соціалізації.