Чи потрібен українцям чарівний стусан, щоб усвідомити глибину свого становища і рухатися далі? Про це у програмі «БДСМ Україна» Олексія Толкачова розповіла психолог, засновниця Центру професійного розвитку Аліна Котенко.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЄ кілька варіантів, говорить вона. Перший – це перетерпіти короткостроковий біль, щоб зцілитися. Другий – поступове накопичення ресурсу для того, щоб зробити якийсь крок і пом'якшити цей біль.
«Умовно кажучи, можна зробити анестезію уколом, щоб не було так боляче цю зламану ногу збирати. А можна алкоголем або взагалі без анестезії. Тому якщо і робити якийсь стусан, то добре б розуміти, який саме, куди і кому. Тому що є різні верстви населення і різний ступінь травмованості», - пояснює Котенко.
«Якщо людина соціально вразлива, то куди її штовхати? Вона може лежати в бік мрії, і взагалі їй нема з чого себе збирати для того, щоб кудись пересуватися. Їй аби вижити і щоб не так боляче було. Коли гострий біль – не стоїть мети піти поїсти, з'їздити у відпустку, заробити гроші. Гострий біль – це напружитися або, навпаки, розслабитися, щоб зараз не поворухнутися і не зробити ще болючіше. Тому якщо нікуди штовхати людину – її можна допинати до стану овоча або виходу у вікно», - розповідає психолог.
Як правило, пережиті стреси позначаються на стані кори головного мозку.
«Кора головного мозку відповідає за прогнозування далекострокових наслідків, за аналіз інформації. Тому важливо, щоб ця кора якось була присутня в тому моменті, коли ми кудись хочемо йти, і кудись штовхати або, навпаки, не штовхати», - робить висновок Котенко.
Нагадаємо, Глевацька розповіла, як не впасти у депресію через пандемію
Раніше Знай.uа повідомляв, що Амосова розповіла, які штами коронавірусу є найбільш життєздатними.