Олена Стяжкіна - професор, провідний науковий співробітник Інституту історії Національної академії наук України у програмі Андреаса Умланда «Політична україністика» розповіла про «неканонізовані» аспекти Другої Світової.

«Навколо мене була репресована пам'ять, про яку її носії не хотіли говорити, чи говорили застереженнями. Настільки важка і небезпечна була ця інформація», - згадує вона своє дитинство.

Вона підкреслює: якщо не знати контексту, в якому вперше почула слово екзистенціалізм, і дотримати велику історичну дистанцію, то можна погодитися з істориком Джоржем Лібером.

«Справедливе його зауваження, що ми можемо подивитися на процес світової війни - Першої та Другої - як на процес єдиний. Як на процес, який можна періодизувати як великі події на великих фронтах, малі локальні війни, знову великі військові події. Якщо продовжити цю думку, то і Перша, і Друга світова війна були про катастрофи імперій. Якщо в основі цих процесів були катастрофи всіх імперій та створення незалежних держав, як головна історична нота цього процесу, то тоді можна сміливо говорити, що сьогоднішні події є абсолютно логічним продовженням цієї світової війни, великої світової війни, яка повинна завершитися падінням останньої імперії», - каже професор.

Зараз ми чітко бачимо ще один процес: мирного розпаду, напів мирного розпаду імперій.

Популярні новини зараз
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Показати ще

«Коли напів мирно розходиться Британська імперія, Французька (з Алжиром важка історія). З крахом Радянського союзу справжню незалежність набувають країни Центральної і Східної Європи. І, нарешті, останній рубіж, остання відрижка імперіалізму, яка починається з анексії Криму. Я вірю, що закінчиться так, як закінчилися історії всіх імперій», - стверджує Стяжкіна.

Як повідомляв Знай.ua, Сінченко пояснив, навіщо і як створювалася книга «Українські дисиденти».

Також Знай.ua писав про те, що Рябчук високо оцінив шанси України на розвиток: «М'яч на полі України».