Про це вона розповіла у програмі «АнтиШоу» з Русланом Бізяєвим.

Гостя програми розповідає, що молодь переважно не ознайомлена із трудовим законодавством, а відтак працює «в чорну». А для захисту прав, підкреслює вона, передусім повинне офіційне працевлаштування. «Однозначно вимагати офіційну зарплату. Тому що роботодавець говорить: "Давай я тобі буду платити мінімалку, а інше в конверті". І це такий гачок, на якому працівник тримається. Ні вправо, ні вліво, ні пискнути», - пояснює Землянська.

Окрім цього, додає експерт, начальник починає затримувати працівника, змушувати працювати на вихідних, а за будь-які обурення просто дає мінімальну зарплату і звільняє. Тому вона радить усім працівникам вступати до профспілки підприємства або шукати наставника.

Загалом, каже Землянська, зайнятість молоді в Україні насправді є серйозною проблемою. У приклад вона наводить те, які умови праці пропонують сусідні держави. «Та ж Польща взагалі ввела, що до 26 років з молодих людей не беруть податок на доходи фізосіб», - розповідає експерт. Гостя програми пояснює, що така пільга дозволяє роботодавцю забезпечувати своїх працівників гідною зарплатою.

Популярні новини зараз
Українці можуть втратити контроль над комунальними послугами вдома, у школах та лікарнях: що вирішують нардепи Гороскоп на 12 січня: як зробити неділю ідеальною Українцям "обнулять" пенсійні картки: чиї гроші повернуться до ПФУ Продаж квартири стане випробуванням: українцям встановили нові податки на операції з нерухомістю
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Чаплига заявив, що профспілки стають серйозною соціальною силою.

Також Знай.ua писав про те, що роботодавець тепер не повинен доводити причини звільнення.