Про це вона розповіла у програмі «АнтиШоу» з Русланом Бізяєвим.

Гостя програми розповідає, що молодь переважно не ознайомлена із трудовим законодавством, а відтак працює «в чорну». А для захисту прав, підкреслює вона, передусім повинне офіційне працевлаштування. «Однозначно вимагати офіційну зарплату. Тому що роботодавець говорить: "Давай я тобі буду платити мінімалку, а інше в конверті". І це такий гачок, на якому працівник тримається. Ні вправо, ні вліво, ні пискнути», - пояснює Землянська.

Окрім цього, додає експерт, начальник починає затримувати працівника, змушувати працювати на вихідних, а за будь-які обурення просто дає мінімальну зарплату і звільняє. Тому вона радить усім працівникам вступати до профспілки підприємства або шукати наставника.

Загалом, каже Землянська, зайнятість молоді в Україні насправді є серйозною проблемою. У приклад вона наводить те, які умови праці пропонують сусідні держави. «Та ж Польща взагалі ввела, що до 26 років з молодих людей не беруть податок на доходи фізосіб», - розповідає експерт. Гостя програми пояснює, що така пільга дозволяє роботодавцю забезпечувати своїх працівників гідною зарплатою.

Популярні новини зараз
Гроші змусять повернути державі: українців попередили Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць"
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Чаплига заявив, що профспілки стають серйозною соціальною силою.

Також Знай.ua писав про те, що роботодавець тепер не повинен доводити причини звільнення.